SPORTURI  »  TENIS  »  WIMBLEDON 2019

SIMONA HALEP - ALIAKSANDRA SASNOVICH 6-4, 7-5 // FOTO Cum s-a recuperat Simona Halep după calificarea în turul II la Wimbledon

Simona Halep // FOTO: Reuters

Articol de GSP - Publicat luni, 01 iulie 2019 17:51

WIMBLEDON 2019 // Simona Halep (27 de ani, 7 WTA) a învins-o în primul tur de la Wimbledon pe bielorusa Aliaksandra Sasnovich (25 de ani, 37 WTA), scor 6-4, 7-5, avansând în turul secund, unde va da peste compatrioata Mihaela Buzărnescu (31 de ani, 47 WTA).

Halep a avut un meci mult mai greu decât o anticipau calculele hârtiei. Sasnovich a întrebuințat-o pe jucătoarea noastră, care a trebuit să muncească serios pentru a rezolva meciul în minimum de seturi.

La câteva zeci de minute după finalul partidei, Halep a postat pe Instagram Story o fotografie din timpul recuperării. Halep s-a recuperat într-un mini-bazin cu gheață, practică des folosită de sportivi.

Sursă foto: instagram.com/simonahalep

Pe cine susții în meciul Halep - Buzărnescu?

Halep
Buzărnescu

Vezi și:

VIDEO Halep rezistă! Două concluzii și un semn de întrebare după victoria de la Wimbledon