Comentarii (24)
daniaania
daniaania  •  07 August 2023, 10:08

Pai mă așteptam să câștige FCSB cu Bârsan la centru, daca nu au reușit să marcheze au fost ajutați și cu var-ul. Urât și mizerabil.

securinamo89
securinamo89  •  07 August 2023, 10:01

La cât a fost lăudată Cfr după meciurile cu turcii ma așteptăm la un 72-0 pentru clujenii.Cand colo ei au practicat un joc slab care a dezamagit toți haterii antistelisti.Hai Dănuț,hai înapoi acasă

dodo001
dodo001  •  07 August 2023, 09:59

Nu a vrut sau nu a avut cu cine? Sau unii jucători sunt prea plini de ei? Muhar cu toate ca a avut acea bara în prima repriza, a jucat foarte lent și previzivil. Îl prefer pe Avounou, dar dacă îl pui doar 15 minute, concomitent cu tragerile de timp aferente campionatului nostru, nu mai e timp sa îți arate ce știe. Opinia mea, schimbările făcute la pauza sunt mai bune decât pe final de meci. Pana la urma, Gigi știe mai bine asta decât Mandorlini

SorinLS
SorinLS  •  07 August 2023, 09:26
Postat de cirus11 pe 07 August 2023, 07:46

Victoria cu Ajax a fost pe Arena Nationala...

O fi vrut sa zică Valencia. ????

vivi.napoca1_
vivi.napoca1_  •  07 August 2023, 08:58

" ...Poate ca și are oameni de calitate .." Desigur știam asta ,fcsb are acest mare avantaj ; CIOLACU ,Arbitrii ,Presa ,etc. etc.! Jubilati dar fără " ajutor " ( 11m clar neacordat ,mingea dacă nu lovea mana fundașului se indrepta periculos spre centrul careului unde putea fi clar finalizata în gol de atacanții CFR! Iar dincolo la o adiere mult așteptată se acorda ,desigur nimic nou știam!) Deci fără aceste cadouri fcsb nu se va impune în campionat ! CFR după ce a schimbat vreo 20 de jucători,antrenori ,maseuri ,femei de serviciu ,directori tehnici ,tot ce vreți, Si totuși după numai 4 etape fără sa aibă timp de odihna ,culminând cu un meci foarte tare cu 3 zile în urma în Turcia , Sa vii sa - ți etalezi și sa te folosești deja de extra ajutoare asa pe fata ,fără rușine ,asta nu mai este cum spunea cineva : Etica și Echitate ,Fair Play ,etc.! Dar eu cer prea mult ,Becali et. Comp. Sant paraleli cu asa ceva sau nici nu știu ce inseamna ! Cu fcsb nici odată nu va fi un duel 1- 1 ,( Cum se spune Parte în Parte ) ! Adevărul urmează sa se vadă în cupele Europene unde fcsb va evolua ,Ce sa vezi Doar în 11 ! ( Da acolo din păcate pt. ei ,prim ministri etc. Au cu totul alte preocupari) ! Totul pt. Campionat,totul pt. Front ! Acum or niciodată, Scopul scuza mijloacele ,Pina treci puntea te faci prieten și cu " diavolul" ( Ce Athos ,Ce Ortodoxie !) Da nu contează, Cu teniși în picioare și cu Papion la gat !

ceglumabuna
ceglumabuna  •  07 August 2023, 08:30
Postat de albusibiu pe 07 August 2023, 07:32

ANALiza de jurnalist care vede, dar nu pricepe sau nu știe, pentru că nu își face temele. Jocul mai bun al FCSB-ului, până la penalty, nu a adus ocazii mai mari ale FCSB-ului. CFR a avut în prima repriză acea bara si inca o ocazie foarte mare, cu Birligea blocat în fața careului mic de Dawa, după o recuperare. Iar până la penalty alte ocazii practic n-au mai fost, cea mai mare fiind tot a lui Yeboah, la sprintul spre poarta si sutul pe langa. Apoi CFR-ul asa si-a asumat sa blocheze jocul de pase al FCSB-ului, cu Yeboah mult mai retras fata de 3-5-2-ul clasic. A fost o mutare asumată pentru a bloca. In fine, mutarile din a doua repriza ale lui Mandorlini au fost cele corecte pentru CFR, asta pentru că Tachtsidis si Avounou nu pot duce cate 70 de minute (deocamdată nu sunt la nivel mai mare de pregătire fizica), dar si pentru ca e nevoie de 4-3-3 pentru ca si Krasniqi sa poata juca. Dar habar n-are jurnalistul de tema asta. In fine, eu cred ca daca faza hențului era în careul CFR, azi ati fi descoperit regulamentul actual al fotbalului, cel care vorbește la punctul al doilea nu de intentie, ci de marirea suprafetei corpului. As putea banui ca Zota nu stie aceasta modificare ce a fost specificata clar doar acum câțiva ani. As putea...

cry me a river !!! anti jocul cfr ului nu vrem sa l mai vedem .. sper sa terminati pe 5