INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  ETAPA #4

VIDEO + FOTO Seară nebună în Liga Campionilor! Bayern câștigă pe final + Show total în Copenhaga - United. 6 echipe calificate

Articol de - Publicat miercuri, 08 noiembrie 2023 23:56 / Actualizat joi, 09 noiembrie 2023 01:52

Miercuri s-a încheiat etapa a patra a grupelor Ligii Campionilor. A fost o seară cu 23 de goluri!

• Bayern, Real Madrid, Real Sociedad, Inter, Manchester City și RB Leipzig sunt echipele deja calificate în optimile UEFA Champions League

Rezultatele de până acum din etapa a patra a fazei grupelor Ligii Campionilor

Primele două meciuri au oferit două rezultate inedite. Napoli a remizat pe teren propriu, 1-1 cu Union Berlin, în timp ce Real Sociedad a învins-o categoric pe Benfica, 3-1.

Copenhaga și Manchester United (4-3) au oferit meciul serii. „Diavolii” au avut 2-0, dar danezii au egalat, prin două goluri marcate în minutele 45 și 45+9, profitând că oaspeții erau în 10 din minutul 42, după eliminarea lui Rashford.

Ulterior, United a dat lovitura pe final. Bruno Fernandes a făcut 3-2, cu un gol din penalty, în minutul 69, dar gazdele au egalat din nou, în minutul 83. După 5 minute, Bardghji a dat lovitura. A făcut 4-3, cu un șut din mijlocul careului.

Bayern s-a impus în meciul Galatasaray, 2-1. Kane a punctat în minutele 80 și 86, iar turcii au redus din diferență pe final.

Antrenor: Carlo Ancelotti
  • BRAGA (4-2-3-1): Matheus - V. Gomez, Fonte, Niakate, Borja - J. Moutinho, V. Carvalho - Djalo, Zalazar, Bruma - R. Horta (cpt.)

Antrenor: Simone Inzaghi

Xavi își critică elevii după eșecul cu Șahtior: „Unul din cele mai proaste meciuri făcute de noi în ultimii ani. Este rușinos!”
ȘAHTIOR - FC BARCELONA 1-0
Steaua Roșie - RB LEIPZIG 1-2
Noua stea a Ligii Campionilor! Supergoluri două etape la rând » Van der Vaart e convins: „Ar putea fi cel mai bun din lume"

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping