FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - FCSB

Emoții la FCSB » Florinel Coman s-a accidentat în prima repriză cu Sepsi și a fost schimbat

Sepsi - FCSB. Florinel Coman, extrema roș-albaștrilor, a suferit o accidentare în prima repriză a meciul de la Sf. Gheorghe/ foto: Raed Krishan (GSP) +38   FOTO

Articol de - Publicat miercuri, 24 aprilie 2024 22:12 / Actualizat miercuri, 24 aprilie 2024 22:25

Sepsi - FCSB. Florinel Coman, extrema roș-albaștrilor, a suferit o accidentare în prima repriză a meciul de la Sf. Gheorghe.

Coman, cel mai în formă jucător al roș-albaștrilor, a avut nevoie de doar 9 minute pentru a-și face simțită prezența la meciul cu Sepsi. A deschis scorul din careu, apoi s-a accidentat.

Scene incredibile la Farul - Rapid » L-a împins pe Bogdan Lobonț după ce a fost schimbat
Farul - Rapid

Florinel Coman, accidentat în Sepsi - FCSB

Coman a încercat apoi să continue, însă nu a mai rezistat prea mult pe teren. A fost înlocuit în minutul 19 cu David Miculescu.

După golul cu Sepsi, Florinel Coman a ajuns la 18 reușite în acest sezon din Superliga și e golgeterul campionatului.

Intrat în locul lui Coman, Miculescu a marcat și el pentru FCSB. A făcut 2-1 în minutul 34, după ce Roland Varga egalase. David a punctat cu dreptul, cu un șut la colțul lung din careu.

Pentru Miculescu a fost al patrulea gol în actuala stagiune de Liga 1. Abia acum l-a egalat pe Compagno, care a plecat în iarnă de la FCSB.

SEPSI - FCSB. Suporterii roș-albaștri au început să strige ”Campionii, Campionii”, după ce Florinel Coman a deschis scorul la Sfântu Gheorghe

„Urmează producții de un mare impact, participă și el ...” » Soția unui fost star de la PSG, decizie controversată: „Planul e un milion de dolari în 6 luni”

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”