un joc bun facut de Simona,a capatat multa incredere,incearca sa inchida punctele mult mai repede...incepe sa semene ca Simona ...de la inceput

niculaemoromete
niculaemoromete  •  02 Mai 2022, 21:05
Postat de zorrozabal pe 02 Mai 2022, 19:54

N-am urmarit meciul game cu game!Dar nu mi-a placut cum a jucat Simona in acest meci!Prea multe mingi date afara!Și nu mi-a placut figura ravașita(in momentele in care adversara conducea cu un brek in fața)!Parca nu mai era Simona din jocul cu Paula Badosa!Și asta,in fața unei adversare-Cori Gauf-mult mai slaba!Probleme in cuplu?Sper sa iși revina!Ons Jabeur este foarte buna in primul set(cât o țin puterile),dar din setul doi cedeaza!Azi-cu Bencici- a avut noroc ca meciul a fost intrerupt vreo ora de ploaie-dupa primul set(câștigat)-și a avut timp sa iși revina!

De acord cu Dumneavoastră, Simona Halep de astăzi nu a arătat deloc bine. La 4-2 în setul doi, Gauff a avut 40-0, la 40-15 a făcut o dublă greșeală, apoi la 40-40 a mai făcut două duble greșeli! Așa a câștigat Simona, pe o fragilitate mentală explozivă a lui Gauff... Astăzi Simona iar a stat la 3-4 metri în spatele liniei de fund...

valyomanyd
valyomanyd  •  02 Mai 2022, 21:00

Simona are probleme cand terenul e moale(s-a jucat indoor, a plouat la Madrid , s-a tras acoperisul ) de aceea a facut un joc modest !

valsword
valsword  •  02 Mai 2022, 20:17
Postat de farul_nu_mai_face_blat pe 02 Mai 2022, 20:13

Super tare !! *** !! Fantastic !! Era o stire din Vaslui !!

La 30 de ani nu e baba tot asa cum nici aia la 19 ani nu mai este un copil.Dar ce pretentii sa avem de la tine,vrei si tu sa faci o gluma trebuie sa te intelegem :))

farul_nu_mai_face_blat
farul_nu_mai_face_blat  •  02 Mai 2022, 20:13

valsword
valsword  •  02 Mai 2022, 20:11
Postat de iulihenry14 pe 02 Mai 2022, 19:48

Meciul trecut a plans de nervi pentru ca a jucat 2 ore si 21 de minute si a avut 21 de mingi de break si abia a facut 6 breakuri in 3 seturi, nu pentru ca "cedase psihic".

Aici te contrazici singur.Cand ai 19 ani si esti jucatoare de top,nu ai voie sa te plangi ca ai jucat 2 ore si 21 de minute. Si spui ca plangea pentru ca a avut 21 de mingi de breck si a facut doar 6 breakuri ?? Pai asta inseamna o medie de 2 breakuri pe set ceea ce este imens pentru orice jucator de tenis,tu te auzi ce spui ?? Plangea de nervi dar nu cedase psihic :)))) Interesanta logica mai ai :))

cuviosulmafiot
cuviosulmafiot  •  02 Mai 2022, 20:01
Postat de emil1986 pe 02 Mai 2022, 19:53

Vezi ma clonatule ca si Simona e stelista/FCSB-ista. :)))

***...iarba viseaza!Simona a declarat-in repetate rânduri-ca ea e constanțeana și ca ține cu Viitorul!Ce v-ați gândit voi-ca daca e *** trebuie sa țina cu echipa țânțarului cel șmecher, abonat la DIGISPORT1!Dar și Hagi e tot țânțar!

blatistu49
blatistu49  •  02 Mai 2022, 19:57

bravo

valsword
valsword  •  02 Mai 2022, 19:55
Postat de iulihenry14 pe 02 Mai 2022, 19:46

Cedeaza rapid psihic? Cumetre te-ai uitat la meci sau o dam in balarii? Daca nu "ceda psihic" nu mai reusea Simona atatea mingi castigatoare? Ca sa cedezi psihic trebuie sa controlezi meciul mai intai...Gauff a controlat meciul 3 gameuri in setul 2 si dupa si-a revenit Simona. Despre ce vorbim? Americanca a avut 60% procentaj pe prima serva si 1 singura minge de break si noi vorbim de cedat psihic de parca a dominat tot meciu, a avut 100 de mingi de break si a avut noroc Simona ca a cedat psihic Gauff

Ok ca sa cedezi psihic,in tenis nu ai nevoie sa controlezi tot meciul si apoi sa cedezi,poate fi suficient si un singur ghem pentru a pierde meciul. Gauff a avut 4-1 in setul 2 apoi a cazut total. Asta nu scade cu nimic meritele Simonei ,din contra arata ca stie sa se controleze ,sa-si pastreze calmul are o maturitate si o experienta in joc prin care o domina pe aia de 19 ani.