Comentarii (37)
georgepintilii
georgepintilii  •  11 Mai 2024, 09:21
Postat de ioda pe 10 Mai 2024, 07:17

1. marea greseala a arbtrului polonez este aceea ca nu a fluierat sfarsitul meciului in minutul 111 asa cum el cu manutza lui a aratat conform prelungirii de 2 minute pentru analiza VAR de la golul 2. 2.toata presa discuta despre gulul inscris in momentul in care jucatorii Realului se opresc, in mod normal De light trebuia sa primeasca un cartonsa galben pentru lovirea mingii dupa fluierul arbitrului. Nimeni nu poate stii daca fundasul afalt in apropiere nu putea sa intre sa blocheze sau nu sau daca Lunin ar fi putut sa intervina. 3. vad multa frustrare pe aici legata de faptul, specific romanesc de altfel, "Real trebuie sa castige" - pai daca e asa cum spuneti cum va explicati ca an de an Real are parte de cele mai grele adversare in meciurile eliminatorii (de 3 ani joaca cu City, ba cu Bayern ba cu Chelsea ba cu Liverpool etc -numai echipe de mana a 3-a nu? 4. alte comentarii de cat de slab jucase pana atunci Real - pai pana atunci Neuer facuse meciul vietii lui si probabil fara greseala din final (care e generata de o saritura aiurea a mingii) ar fi fost omul meciului la ce mingi a scos.

nu vreau sa te jignesc...

dragan
dragan  •  10 Mai 2024, 19:47

cine a dus (mai) mereu Realul din Madrid in toate finalele! oricum, la o finala Borussia-Bayern nu se uitau nici (macar) germanii! p.s. poate Klaus!

Amen975ZQzamolxe
Amen975ZQzamolxe  •  10 Mai 2024, 13:30

Analiza corecta .

talpaiadului
talpaiadului  •  10 Mai 2024, 12:56

Articol excelent, care descrie cu obiectivitate desfasurarea unei partide din fotbalul de cel mai inalt nivel, expunand punctele de vedere ale ambelor doua tabere fara nici un fel de partinire. Mie personal mi s-a parut ca intreaga brigada de arbitri, atat din teren cat si din camera VAR, pe final a influentat in mod decisiv rezultatul partidei, inclinand balanta in favoarea Realului, desi, ca pronostic personal, consider ca Realul ar fi iesit oricum castigatoare. In opinia mea, Bayern a pierdut meciul la gafa lui ter Stegen, care a gresit in lant la primul gol al Madridului, initial trimitand la adversar balonul aflat in posesie si apoi scapand mingea in fata ca un incepator la sutul lui Vinicius. Bineinteles ca ter Stegen, per ansamblu, a avut o evolutie foarte buna, dar gafa respectiva i-a dat peste cap planul lui Tuchel, care parea a functiona destul de bine, asa ca, in opinia mea, Tuchel are parte de circumstante atenuante vizavi de pierderea meciului respectiv.

georgepintilii  •  10 Mai 2024, 11:27

cel mai tare m-a suparat declaratia lui Ancelotti care spunea ca si ei pot invoca un gol anulat (cand Nacho l-a daramat pe neamt in careu). imi place foarte mult de italian dar sa fii spalat pe creier de un Perez incredibil de parsiv (nu spun mafiot ca e prea mult iar in lumea celor bogati se practica cu regularitate presiunea si santajul si mita). e clar ca arbitrii au tras cu Real, mai ales tusierul, au incercat sa limitez optiunile nemtilor. din punctul meu de vedere faza aia n-a fost o greseala, a fost premeditata. nu exista greseala la nivelul asta, 100%. ma refer la tusier. centralul a fost intr-un fel fortat sa fluiere dar a preferat sa nu-i deranjeze pe spanioli. si asa se va scrie istorie cu inca un ucl furat

anti_fcsb_bayern_real_juve
anti_fcsb_bayern_real_juve  •  10 Mai 2024, 10:35

Realul e toxic pentru fotbal, sper ca frumoasa echipa Dortmund sa cistige UCL decit coruptul Perez.

Todor
Todor  •  10 Mai 2024, 10:34

S-a uitat de posibilitatea că meciul a fost aranjat. Iarăși. Dar poate Neuer, printre altele și alții, a avut emoții la 35 de ani și-a respins cu pieptul în fața porții.

camcam
camcam  •  10 Mai 2024, 08:11
Postat de mr90 pe 09 Mai 2024, 16:07

Au fluierat repede ca sa nu fie vreun dubiu, sa nu mai fie analiza VAR ! Toata lumea stie ca Real este cea mai favorizata echipa din UCL; sint nenumarate cazurile in care arbitrii au inchis ochii avantajind echipa madrilena.

pe departe cea mai avantajata echipa de arbitrii ! ca fiind cea mai buna ,mai greu. am vazut o cu city 120 min in propriul careu iesind de 2-3 ori . dar in schimb are bulan. daca asta va castigat UCL e naspa sper sa nu...

ioda
ioda  •  10 Mai 2024, 07:17

Papalaga
Papalaga  •  10 Mai 2024, 02:22

Cum cine ? Ca de obicei ARBITRII setati pe favorizarea VARdrid, clubul patronat de un rege...