FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL - CFR CLUJ 5-1

VIDEO + FOTO Ce nu s-a văzut la TV în Farul - CFR Cluj » Singurul „feroviar” care a avut ce sărbători după rușine

Farul a învins-o pe CFR Cluj, scor 2-0, în runda cu numărul 5 din play-off. Elevii „Regelui” Hagi au sărbătorit alături de suporteri.

Articol de - Publicat vineri, 19 aprilie 2024 23:28 / Actualizat sambata, 20 aprilie 2024 10:20

Victoria Farului n-a fost pusă nicio clipă sub semnul întrebării. În afara fotbalului-șampanie prestat de constănțeni, alte 5 lucruri au atras atenția la Ovidiu.

Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”
FCSB

Ce nu s-a văzut la TV, la Farul - CFR Cluj

1. Debutant în acest sezon în Superligă, Ionuț Cojocaru a reușit a doua dublă consecutivă, după cea din din Bănie. Atacantul a fost înlocuit imediat după ce a marcat, acuzând dureri puternice la coapsa piciorului drept. La final, a apărut cu un bandaj imens și o pungă de gheață în partea posterioară a coapsei. În zilele următoare va efectua un RMN, fiind suspect de ruptură musculară.

2. Veteranul clujenilor, Ciprian Deac, și-a schimbat ghetele la pauza meciului. Fostul internațional a început jocul cu încălțări de culoare neagră, iar la reluare a apărut cu unele albe. Cele din urmă i-au purtat mai mult noroc, pasându-i decisiv lui Otele la unicul gol al oaspeților.

3. În repriza secundă, o pisică a apărut în apropierea porții clujenilor și a petrecut minute bune fără să fie intimidată de gălăgia de pe stadion. A părăsit terenul doar după ce o ocazie a constănțenilor a ridicat nivelul decibelilor de pe stadion.

4. La finalul jocului, jucătorii Farului au sărbătorit victoria alături de galerie după un ritual care se transformă deja într-o tradiție. Fotbaliștii și fanii din "Peluza Marină" s-au lăsat pe vine și au cântat încet, apoi au izbucnit în cor împreună: „Suntem Farul!".

5. Daniel Bîrligea a părăsit terenul în finalul primei reprize, acuzând probleme musculare. „Nu cred că este ceva pe termen lung, nu sunt îngrijorat", a spus atacantul naționalei.

La final, a fost așteptat la autocar de prieteni și rude cu un tort și sticle de șampanie. Jucătorul a împlinit 24 de ani chiar în ziua meciului și cei apropiați i-au cântat "La Mulți Ani" chiar în fața vestiarului.

Pune mâna pe tricouri oficiale FCSB și alte superpremii! Răspunde la 5 întrebări simple despre FCSB - Rapid

Match Quiz FCSB - Rapid

Ești expert în Superligă? Plasează gratuit predicțiile tale pe derby-ul FCSB - Rapid și câștigă premiile puse în joc!

VIDEO. Gică Hagi: „Farul m-a crescut. Sunt netransferabil. Farul forever”

Mihai Pintilii își vede elevul direct titular la Euro 2024: „Fără să fiu subiectiv!”