Comentarii (25)
1618597915124142
Alexandru Chis  •  25 Octombrie 2017, 18:09

Nu este usor sa treci peste un astfel de moment. Important este ca in meciul cu Svitolina sa nu se repete acest blocaj mental care apare - din cand in cand - in jocul Simonei. Poate ca isi va reveni psihic si va trece de Svitolina (cu 2-0) reusind o calificare, "la seturi" pentru ca imi vine greu sa cred ca Garcia o va invinge pe Woznicki cu 2-0, dupa ce o va invinge (probabil) cu 2-1 pe Svitolina. In cazul in care Simona castiga cu 2-1 meciul cu Svitolina iar Garcia o invinge pe Wozniacki cu 2-0, atunci setaverajul va fi 4-3 atat pentru Simona cat si pentru Garcia, Simona castigand gratie victoriei din primul meci.

alexbibirica1
alexbibirica1  •  25 Octombrie 2017, 18:17

nu vreau sa ma gandesc la implicarea mafiei pariurilor

ghostface_88
ghostface_88  •  25 Octombrie 2017, 18:07

Ratarile alea nu au venit din senin, au venit pentru ca a fost tot meciul cu moralul la pamant, si a fost cu el la pamant pentru ca daneza a inceput excelent meciul, lucru amplificat si de cele cateava mici "ghinioane" din primul set, cand daneza a dat vreo 2 mingi cu fileul, iar arbitrii au gresit de 2 ori intr-un singur game. Am vazut filmul asta in multe jocuri de ale ei. Ceea ce ar fi putut-o salva ar fi fost un serviciu solid, dar nici ala n-a mers.

cipinho79
cipinho79  •  25 Octombrie 2017, 18:00

am vazut doar statistica primului set care n-a aratat chiar rau pt Simona, efectiv Wozniacki a servit exceptional, 92% procentaj !!! Totusi raman la parerea ca Simona trebuie sa invete ca cea mai buna aparare este atacul! doar atacul poate destabiliza adversara, o face sa piarda din energie si sa greseasca. dar atacul este o arta, trebuie lucrat la antrenamente si pus in practica in timpul jocului, incepand cu a cauta punctul slab al adversarei iar daca nu exista, alternanta stanga dreapta, astfel ca returul sa vina din miscare si nu din pozitie statica