maxp
maxp  •  19 August 2018, 23:30
Postat de Marcello Kazan pe 19 August 2018, 23:26

Tocmai avusesem un "change of heart" si incepuse sa-mi placa Simona pentru spiritul de lupta pe care l-a aratat in ultimele turnee... Din pacate, tocmai cind incepusem sa cred ca e pe cale sa intre in rindul MARILOR tenismane, ea a tinut cu tot dinadinsul sa ma readuca cu picioarele pe pamint...

Daca o urmaresti din an in pasti nu poti sa tragi decat concluzii de 3 lei. Fata n-a mai putut fizic, poti calcula cam cat a jucat eventual si stiind maniera in care joaca. S-a luptat extraordinar pt capacitatile fizice pe care le mai avea, chiar n-a cedat, in setul 2 a intors un 1-4 (si poate chiar acolo a gresit, putea sa se pastreze pt decisiv, dar daca inchidea la mingea de meci nu mai ziceam asta), in decisiv n-a cedat nici la 1-5, a incercat si la 2-5... nu stiu, am impresia ca unii va uitati fie la alt meci, fie v-ati uitat si voi 5 minute si apoi trageti concluzii, fie nu va pricepeti, chiar nu cred ca trebuie sa fii ceva geniu ca sa intelegi fenomenul.

1843874748992822
Emil Motei  •  19 August 2018, 23:53

Si scum sa urmarim cel mai elegant jucator de tenis din istorie !

1823450594385051
Cristan Schwartz  •  19 August 2018, 23:29

am vazut sume enorme , puse azi pe cota de solist pe care o avea halepotroasca obosita...i-a cedat corpul ...ultimele set-uri a facut doar prezenta fizica,mental e cu gandul la jacuzzi...

xnread
xnread  •  20 August 2018, 00:00

Felicitări drei Bertens, respect drei Halep. A fost o partidă superbă, succes mai departe.:)

maxp
maxp  •  19 August 2018, 23:47
Postat de dan76cj pe 19 August 2018, 23:41

Dupa interventia lui Cahill, efectiv a renuntat sa se mai bata pentru mingi. La Simona se vede usor asta incepand de la modul in care se deplaseaza si intre puncte. In ultima vreme am avut impresia ca a reusit sa remedieze acest aspect, azi a revenit... Mi s-a parut mie sau la discursul ei, Cahill nu mai era in tribuna?

Nu stiu daca mai era sau nu in tribuna. Fata de-abia se mai misca dupa meci, a cedat fizic. Mai e ceva de explicat? A luptat efectiv cat s-a putut, a stiut probabil dupa setul 2 ca va ceda fizic. N-a renuntat niciun moment, a inceput sa riste loviturile, s-a vazut la multe mingi plasate bine de olandeza ca a alergat. Nu stiu, eu imi amintesc si mingea printre picioare (ca a fost punctul meciului), tot undeva atunci cand a alergat cat a putut la o scurta... concluziile ca a renuntat nu stiu de unde vin, mi se pare niste concluzii halucinogene. A, ca n-a mai putut juca la potentialul fizic de alta data... daca nici asta nu ne putem explica de ce, avem o problema reala.

maxp
maxp  •  19 August 2018, 23:43
Postat de grande.balaci pe 19 August 2018, 23:38

Alt meci ai vazut tu,de ce nu vedem o sesizare la pariuri.... pe zona asiatica s-au pariat sume imense pe victoria lui kiki....nimic de banuit asa-i???

Hai mai zi-mi ca s-a pariat si live, sa si radem putin! In mod normal in toata lumea era o paine de mancat cu meciul asta, pt cine chiar urmareste tenisul, se stia cam in ce stare ar putea ajunge Halep. Da' intreb si eu, banuiesc ca din ce zici tu mizezi pe un aranjament: ce om sanatos mintal se duce la minge de meci cand vrea sa piarda?! Cat or fi ei de profesionisti, la minge de meci se poate intampla orice, poa' sa-ti alunece racheta, sa te impiedici, sa faci dubla greseala, sa te sanctioneze arbitrul. Cum mama naibii sa pierzi intentionat avand minge de meci, pai ai riscat enorm sa te *** asiaticii din ce zici tu, nu se mai ducea la minge de meci daca pierdea intentionat ca e nebunie curata!

lapusneanul
lapusneanul  •  19 August 2018, 23:35
Postat de grande.balaci pe 19 August 2018, 23:21

Clar,cineva pariaza pe sume maricele in Asia pe victoria lui Bertens....Fam Halep nu stie nimic,ca de obicei!!!

Vizionarea filmelor SF dauneaza grav neuronilor..:)Ai grija ! :)

10204113608914360
Lucian Sarbu  •  19 August 2018, 23:33

Mult prea obosită. N-a mai putut în decisiv. Ar trebui să se retragă de la New Haven și să se odihnească un pic pentru US Open. Părerea mea.

dinamo_fan
dinamo_fan  •  19 August 2018, 23:33

Felicitari Simona pentru inca o finala ! 2 saptamani cu meciuri unul dupa altul, chiar si cate 2 in aceasi zi. Pana la urma nu este un robot si oboseala si-a spus cuvantul. Pacat de acel tie-break in setul 2 cand mi s-a parut ca a scapat victoria printre degete. Bafta mai departe !

sala_dalles
sala_dalles  •  19 August 2018, 23:26

De data asta nu a mai tinut sa castige pe greselile adversarului ! In plus aia a dat asi pe "banda rulanta "! A atacat si in final a avut parte de ce si-a propus. Nu imi doresc sa piarda prima pozitie dar in acel caz de abia astept sa vad milogii de ziaristi vaitindu-se !