INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  ASTANA - MAN. UNITED 2-1

Astana - Manchester United 2-1 // VIDEO „Diavolii roșii”, înfrângere-surpriză în Europa League, în fața echipei lui Dorin Rotariu

Articol de GSP - Publicat joi, 28 noiembrie 2019 19:50

Astana a învins-o pe Manchester United, scor 2-1, în runda #5 a grupelor din Europa League. La gazde, Dorin Rotariu (24 de ani, atacant) a fost integralist.

United, care a alcătuit o echipă de copii, a deschis scorul rapid, în minutul 10, prin Jesse Lingard, iar nimic nu avea să anunțe ceea ce urma să se întâmple pe arena din Nur-Sultan.

Formația antrenată de Roman Grygorchuk a întors scorul în a doua repriză prin reușita lui Dmitri Shomko și autogolul lui Di'Shon Bernard

Astana este ultima în grupa L, cu 3 puncte, și nu mai are nicio șansă să treacă mai departe în a doua cea mai importantă competiție intercluburi din Europa. În același timp, United este deja calificată în „16-imi” și are emoții doar în privința primului loc.

VEZI ȘI:

VIDEO Statuia lui Zlatan Ibrahimovic, vandalizată de ultrașii lui Malmo! Derapaj rasist al suporterilor, care l-au făcut „ȚIGAN” pe superstarul suedez

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului