INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  ANGLIA - SLOVACIA

VIDEO Nemec îşi continuă forma excelentă la naţională! A dat o superpasă de gol în meciul cu Anglia

Articol de GSP - Publicat luni, 04 septembrie 2017 21:56

Anglia şi Slovacia joacă în această seară meciul care va decide liderul Grupei F din preliminariile pentru Mondialul de anul viitor după 8 etape.

Slovacii au început excelent partida! În minutul 3 au deschis scorul prin Lobotka. Acesta a primit o pasă extraordinară peste apărarea englezilor de la Adam Nemec, atacantul lui Dinamo.

De altfel, Nemec se află într-o perioadă foarte bună! Dinamovistul a marcat pentru Slovacia în urmă cu 3 zile când naţionala sa a învins pe teren propriu Slovenia, scor 1-0.

Vezi VIDEO cu pasa de gol a lui Nemec!

4 goluri a marcat Nemec în aceste preliminarii pentru Slovacia

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!