INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SALZBURG - REAL MADRID 0-1

VIDEO+FOTO Eden Hazard, gol superb pentru Real Madrid » A adus victoria echipei lui Zidane cu un șut de la 17 metri

Articol de - Publicat joi, 08 august 2019 12:52

Eden Hazard (28 de ani, extremă stânga) a înscris primul gol pentru Real Madrid în amicalul câștigat de formația „blanco” împotriva celor de la Salzburg, scor 1-0.

În minutul 19, Hazard a fost autorul unei faze cu care a obișnuit fanii fotbalului în anii precedenți. A intrat în centru din partea stângă și a finalizat superb cu un șut la colțul lung, după o pasă foarte bună primită de la Karim Benzema (31 de ani, atacant).

100.000.000 €a plătit Real lui Chelsea pentru Eden Hazard

Echipele de start

Salzburg (4-4-2):

Stankovic - Kristensen, Andre Ramalho, Onguene, Ulmer - Minamino, Samassekou, Bernede, Szoboszlai - Koita, Haland
Antrenor: Jesse Marsch

Real Madrid (3-4-2-1):

Courtois - Varane, Ramos, Militao - Carvajal, Casemiro, Kroos, Marcelo - Isco, Hazard - Benzema

Eden Hazard

José Gomes, managerul lui Reading, e încântat de George Pușcaș: „Un vârf cu instinct natural pentru a marca” » Prima reacție a „tricolorului”

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!