INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  FRANȚA

VIDEO Bielsa riscă să fie dat afară de la Lille! Al 4-lea eșec, zero victorii de 6 etape și e pe locul 17

Articol de - Publicat sambata, 23 septembrie 2017 09:59

Lille a pierdut cu 0-4 disputa de pe teren propriu cu AS Monaco, de vineri seara și este pe locul 17, cu cinci puncte din șapte meciuri.

"Nu voi demisiona de la Lille chiar de ar fi să mă bat tot sezonul pentru evitarea reetrogradării", spunea Marcelo Bielsa înaintea meciului cu Monaco. Dar echipa sa a pierdut iar.

A 4-a înfrângere (0-4) într-un start de sezon teribil, cu o singură victorie, în prima etapă. Și, în cădere continuă, argentinianul riscă să fie dat afară înaintea iernii!

"Sunt foarte dezamăgit că nu ne putem ridica la înălțimea așteptărilor. E imposibil să nu fiu neliniștit. Eu sunt responsabil de această situație. Și regret prețul plătit pe jucători", a declarat El Loco, locul 17 în Ligue 1.

Jovetici a deschis scorul, iar Ghezzal a majorat avantajul pentru monegasci în doar jumătate de oră, iar repriza a doua i-a aparținut lui Falcao, care a punctat de două ori și a stabilit scorul final.

Urmărește AICI rezumatul VIDEO al meciului

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!