Articol de - Publicat vineri, 03 noiembrie 2023 16:05 / Actualizat vineri, 03 noiembrie 2023 16:51

Pedri (20 de ani) a fost inclus de FC Barcelona în lot pentru meciul cu Real Sociedad. Revenirea lui Frenkie de Jong (26 de ani) se amână.

Barcelona se va deplasa pe terenul celor de la Real Sociedad pentru meciul din runda #12 din La Liga. Partida este programată sâmbătă, 4 noiembrie, de la 22:00 și va putea fi următită în format liveTEXT pe GSP.ro și la tv pe Digi Sport 2, Orange Sport 2 și Prima Sport 2.

Incidente înaintea finalei Copa Libertadores. Fanii lui Fluminense i-au atacat pe cei de la Boca Juniors
BOCA JUNIORS - FLUMINENSE

Barcelona a anunțat lotul cu care va aborda meciul de pe Anoeta. Pedri, mijlocașul catalanilor, s-a refăcut și are șanse să prindă minute. Acesta se antrenează de câteva zile alături de colegi și Xavi Hernandez, antrenorul Barcelonei, a decis să-l includă pe spaniol în lotul deplasat pe San Sebastian.

Pedri suferise o accidentare la tendon la unul din antrenamentele de la sfârșitul lunii august. Fotbalistul a jucat doar două meciuri în noul sezon, cu Getafe (0-0) și Cadiz (2-0).

Xavi ar dori să-l introducă pe spaniol cel puțin 20 de minute în meciul cu Real Sociedad, anunță jurnaliștii de la AS

Frenkie de Jong este indisponibil pentru meciul Sociedad - Barcelona

Frenkie de Jong înca nu s-a refăcut și nu a putut intra în vederile lui Xavi pentru acest meci. Catalanii sperau să-l recupereze pe mijlocaș înaintea acestei deplasări complicate. Olandezul nu a putut să se antreneze vineri alături de colegi și, automat, decizia a fost cea de a nu fi folosit nici în această partidă.

Robert Lewandowski, titular cu Real Sociedad?

Atacantul polonez s-a refăcut după accidentarea la gleznă suferită în meciul cu FC Porto, câștigat de catalani, scor 1-0.

Vârful a jucat 29 de minute în înfrângerea cu Real Madrid, scor 1-2, și este de așteptat ca acesta să intre din primul minut cu Sociedad, potrivit sursei citate.

VIDEO. Santi Cazorla, vizită surpriză la antrenamentul Barcelonei

Anunțul momentului în Spania: Kylian Mbappe la Real Madrid!
REAL MADRID
Jude Bellingham, interviu amplu în presa spaniolă » Cel mai în formă jucător al lumii, descriere a momentului când a pășit pentru prima dată în vestiarul lui Real Madrid: „Mă întrebam: «Tipul ăsta mănâncă aur?»”
REAL MADRID

Ultrașii FCSB știu numele fotbaliștilor cu care negociază Becali și exultă: „5 ani nu ne bate nimeni!”
Al Hilal câștigă Cupa Regelui! Cristiano Ronaldo a plâns în hohote după ce a rămas fără trofeu cu Al Nassr