INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  EVERTON - ARSENAL 1-0

EVERTON - ARSENAL 1-0 // VIDEO+FOTO „Tunarii” pierd meciul de la Everton, deși Unai Emery a încercat să mute decisiv la pauză

Articol de GSP - Publicat duminica, 07 aprilie 2019 16:01

Everton a câștigat meciul de pe teren propriu cu Arsenal, scor 1-0, din etapa a 33-a din Premier League, scor 1-0.

Unicul gol al partidei a fost marcat în minutul 10 de Phil Jagielka (36 de ani), după o învălmășală în careu la care jucătorii lui Arsenal au cerut ofsaid.

Spaniolul Unai Emery a făcut două schimbări la pauză, au intrat Ramsey și Aubameyang în locul lui Elneny și Kolasinac, însă nici ei n-au putut schimba jocul „tunarilor”.

Arsenal rămâne pe locul 4 în Premier League, cu 63 de puncte și un meci mai puțin, în timp ce Everton ocupă poziția a 9-a, cu 46 de puncte.

Interesant e că formația lui Unai Emery câștigase înaintea acestui meci categoric ultimele 4 întâlniri directe cu Everton, în două rânduri reușind să înscrie 5 goluri.

Click aici pentru statistici!

Click pentru VIDEO!

ECHIPELE DE START:

EVERTON: Pickford - Coleman, Jagielka, Zouma, Digne - Gomes, Gueye - Richarlison, Sigursson, Bernard - Calvert Lewin
Antrenor: Marco Silva

ARSENAL: Leno - Mustafi, Skoratis, Monreal - Maitland-Niles, Elneny, Guendouzi, Kolasinac - Ozil, Mkhitaryan - Lacazette
Antrenor: Unai Emery

Stadion: Goodison Park
Arbitru: Kevin Friend

Vezi clasamentul din Premier League!

Vezi aici programul etapei 33 din Anglia!

VEZI ȘI:

VIDEO+FOTO S-a decis titlul în Spania! Barcelona e 99% campioană după victoria din derby

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Londra nevralgică » 3 momente care au umbrit Wembley-ul, în seara în care britanicii erau datori cu reparația morală

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring