INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIE A

Dida s-a accidentat pe banca!

Articol de - Publicat duminica, 17 februarie 2008 00:00

Si cind nu joaca, Dida are probleme. Daca in teren gafele dese comise l-au scos dintre buturi, propuslsindu-l pe australianul Kalac, pe margine brazilianul suporta si mai greu. Aseara, la meciul pe care Milan l-a remizat (0-0) la Parma, Dida a patit-o in pauza. Subit, i s-a blocat spatele si a fost scos cu targa de pe teren, dupa care a si fost transportat la spital pentru analize. Kalac s-a descurcat bine si in repriza secunda si n-a avut nevoie de rezerva sa, pastrind, pentru al saselea meci de cind i-a luat locul lui Dida, poarta “rossonerilor” ferecata. Mai mult ca sigur, si in partida din “optimile” Ligii Campionilor cu Arsenal tot uriasul australian de origine croata va fi intre buturile campioanei Europei. Si cit de curind Kalac (35 de ani) va semna prelungirea contractului cu AC Milan pina in iulie 2010.

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului