INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BRENTFORD

Christian Eriksen strălucește din nou pe teren » Danezul a reușit două pase decisive în amicalul cu Rangers

Christian Eriksen // Foto: Imago

Articol de GSP - Publicat marti, 22 februarie 2022 13:48 / Actualizat marti, 22 februarie 2022 14:46

Christian Eriksen (30 de ani) e tot mai aproape să bifeze un nou meci oficial, după mai bine de șapte luni de când a suferit un stop cardiac la Euro 2020. Mijlocașul danez a avut o prestație de zile mari în tricoul lui Brentford, într-o partidă amicală cu Rangers, scor 2-2.

Brentford și Rangers au disputat o partidă amicală în spatele ușilor închise, încheiată la egalitate, 2-2. Eriksen a evoluat 78 de minute pentru Brentford, timp în care a pasat decisiv la ambele goluri ale londonezilor.

A refuzat Rapid și Farul pentru a semna cu Dinamo! Motivul din spatele deciziei
DINAMO

Eriksen, decisiv pentru Brentford

Internaționalul danez a semnat cu Brentford până la finalul sezonului și pare pregătit să bifeze primul meci oficial după ce a suferit un stop cardiac într-un meci de la Campionatul European.

Pe 12 iunie, chiar în primul meci la Euro al naționalei daneze, contra Finlandei (0-1), decarul a suferit un stop cardiac, fiind resuscitat pe teren. Operat în acea noapte, i s-a implantat un stimulator cardiac, dar în Italia nu e permisă practicarea fotbalului profesionist cu un astfel de dispozitiv, iar mijlocașul a fost nevoit să rezilieze contractul cu Inter.

Acum, Eriksen trage tare să revină pe teren. Danezul a pasat decisiv la golurile lui Jorgensen (minutul 15) și Crama (55) în meciul amical contra celor de la Rangers, scor 2-2. Golurile scoțienilor au fost marcate de Diallo (24, 35).

VIDEO. Golul 2 marcat de Brentford

De ce a dispărut Moruțan dintr-odată din lotul Galatei?! Noua variantă e legată de conflictul FCSB - Botoșani!

Selecționerul Edward Iordănescu a văzut la Cagliari „un sfert de oră devastator” al lui Răzvan Marin