INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MONDIALUL CLUBURILOR

VIDEO Al Ahly, locul 3 la Campionatul Mondial al Cluburilor » Meci spectaculos cu 6 goluri

Egiptenii de la Al Ahli au învins, scor 4-2, Urawa Red Diamonds, din Japonia, și au obținut locul 3 la Campionatul Mondial al Cluburilor.

Articol de - Publicat vineri, 22 decembrie 2023 20:29 / Actualizat vineri, 22 decembrie 2023 21:18

Egiptenii de la Al Ahly au învins, scor 4-2, Urawa Red Diamonds, din Japonia, și au obținut locul 3 la Campionatul Mondial al Cluburilor.

Direct din Italia, Radu Drăgușin face un anunț important pentru cariera lui: „Decizia cea mai bună!”
ITALIA

VIDEO. Al Ahly, locul 3 la Campionatul Mondial al Cluburilor

Al Ahly a avut un început de meci perfect. Aceștia au deschis scorul prin Yasser Ibrahim ('19), care a profitat de o respingere a portarului advers. Șase minute mai târziu, Percy Tau a scăpat singur cu portarul advers și a marcat pentru 2-0.

Reacția japonezilor a venit chiar înaintea pauzei, când Jose Kante a redus din diferență ('43). În minutul 54, danezul Alexander Scholz a făcut 2-2 din penalty.

Al Ahly a revenit la conducere în minutul 60, când Yoshio Koizumi a marcat în propria poartă. Egiptenii au ratat și o lovitură de pedeapsă, prin Ali Maaloul ('75). Acesta s-a revanșat în minutul 90+8, când a stablit scorul final, dintr-o lovitură liberă, executată excelent.

Astfel, Al Ahly, care fusese învinsă în semifinale de Fluminense, scor 0-2, a câștigat „bronzul” la Campionatul Mondial al Cluburilor.

Din nou coleg cu Leo Messi! Transferul la Inter Miami e iminent!
SUA
Bombă în fotbalul european! Barcelona riscă să fie exclusă 3 ani din Liga Campionilor » Ce îi reproșează UEFA
UEFA

Reporterii GSP au surprins scenele tensionate de la porțile arenei Wembley » Ce s-a întâmplat la câteva minute după finala UCL

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring