Comentarii (87)
calinescu_
calinescu_  •  21 Noiembrie 2023, 17:39

MOLDOVAN rezerva , si titulari ScRECIU in locul lui Razvan Marin si Racovitan in locul lui Burca. Nu vrem sa-l mai vedem pe IANIS ....!!!!

troll_csA_de_LaCluj
troll_csA_de_LaCluj  •  21 Noiembrie 2023, 17:33

Edy și jucătorii merită felicitați pentru ce au realizat.Are importanță spre deloc pe ce loc terminăm în grupă.Toate urnele au adversari puternici.Dacă am termina in urna a doua valorică am evita adversari ca turcia,albania,ungaria ș.a.m.d.Chiar nu contează prea mult.Balaurii din prima urnă tot vin in grupa noastră.Ținând cont și că in urna 3 este deja olanda,o să fie croația sau italia,importantă este calificare.Trebuie să ne bucurăm în seara asta indiferent de rezultatul meciului.Îmi doresc ca după meci să fie despre jucători,antrenor și suporteri.Atât!Nu despre burleanu sau comentatori.Nu despre dîncu și ciolacu.Eu sunt unul dintre suporterii care NU am crezut că o să reușim calificarea la euro2024.Am avut motivele mele.Jocul echipei mi-a dat prea multe motive să NU cred.Hai România!

observator_federal
observator_federal  •  21 Noiembrie 2023, 17:10

Iar este Florinel titular!! O singură dată a intrat ca rezervă (meciul trecut Israelul) în rest a fost de 5 ori titular în actuala campanie, adunând 363 minute in 6 apariții (o medie de 60 minute/meci) - cu Andorra a jucat tot meciul și a și marcat primul lui gol la Națională, în restul de meciuri a fost schimbat pe parcursul reprizei secunde... cu Mihăilă, care a jucat tot 6 meciuri dar DOAR CA REZERVĂ și a marcat 3 goluri decisive în 138 minute (o medie de 23 minute/meci). Laude a primit în special Florinel, pentru jocul defensiv(!?) : Grădinescu a spus că "a muncit ca un salahor" iar Vochin l-a caracterizat "fundașul stânga Florinel Coman"... Băi, căutați în locul lui Coman o extremă stânga care să nu mai permită adversarilor să atace cu fundașii, eventual o extremă care să și creeze faze periculoase și să mai și marcheze, precum "rezerva" Mihăilă sau excelentul Drăguș. (Gigi să-și vadă de imobiliarele lui și să lase în pace Naționala, iar Grădinescu și Vochinsă se angajeze, cinstit, cu contract de muncă la FC Fcsb!!)

TicX8.Junior
TicX8.Junior  •  21 Noiembrie 2023, 15:39

Hahaha! Am intrat dimineață pe la 9:30 și acum când am ieșit de la lucru. Ăștia n-au mai încărcat niciun comentariu de cel puțin 6 ore :-))) Între timp au scris vreo 15 articole!!! Pentru cine le mai scrieți, râșilor? Hai mai repede și cu desființarea online-ului, luați-o pe urmele printului... măcar să știm o treabă! "UNDE EȘTI TU, ȚEPELINE, CA PUNÂND MÂNA PE EI... SĂ-I ÎMPARȚI ÎN 2 CETE: ÎN PIGMEI ȘI ÎN DOREI!?" :-))) DESFIINȚAREA, BĂ NEFERICIȚILOR!

Amen975ZQzamolxe
Amen975ZQzamolxe  •  21 Noiembrie 2023, 13:33

"Cireasa " de pe tort este : Victoria . Avem atuuri mari : eliberare de stres , publicul , ultimul meci de campanie , moral superior si sa le aratam ca acel 2-2 , a fost cu noroc , dar.... meciul se termina cand arbitrul suna Finalul . Hai baieti , Victorie . De ar fi dupa mine , as desfiinta "Egalul" din toate sporturile ... "In viata nu exista egal ".

Acidutzu_67
Acidutzu_67  •  21 Noiembrie 2023, 13:21

E mai bine sa pierdem meciul si sa fim in urna a patra, evitand echipe precum Italia, Serbia, Ukraina,Polonia , Grecia decat Albania, Austria, si care e mai sunt in urna a doua. Asa ca : Hai Elvetia!

Stefan60
Stefan60  •  21 Noiembrie 2023, 11:14

CRED CA VA FI EGAL CU ELVETIA!

Stefan60
Stefan60  •  21 Noiembrie 2023, 11:12
Postat de nelutu58 pe 21 Noiembrie 2023, 08:17

A juca cu Dragusin in acest meci e o tampenie ! Baiatul e la un galben de suspendare. Il ia si e suspendat in primul meci la Euro !!!! Merita ?

SE STERGE GALBENUL NUMAI CARTONASUL ROSU CONTEAZA.