FOTBAL  »  LIGA 3  »  FAZĂ

VIDEO Doar în România » Fază uluitoare la un meci din Cupă: meci întrerupt după ce s-a prăbușit poarta!

Faza incredibilă petrecută la Suceava / Captură Religia Sportului

Articol de - Publicat joi, 29 iunie 2023 21:50 / Actualizat vineri, 30 iunie 2023 01:36

Fază hilară în fotbalul mic, într-un meci din faza județeană a Cupei României. Partida dintre Bucovina Dărmănești și Viitorul Liteni a fost întreruptă pentru scurt timp în minutul 37, la scorul de 0-3, după ce bara uneia dintre porți s-a prăbușit după ce a fost atinsă de un jucător!

Partida disputată pe „Municipalul” din Suceava a avut parte de un moment incredibil, rar întâlnit chiar și pe stadioanele din România, unde infrastructura lasă în multe locuri de dorit.

Dan Lungu, atacantul celor de la Viitorul Liteni, a dărâmat, pur și simplu, stâlpul din stânga al uneia dintre porți, la capătul unei faze în care a încercat să ajungă la o centare, însă a intrat cu totul în bară!

Partida a fost întreruptă la cererea arbitrilor și observatorului și a fost reluată după 30 de minute, notează site-ul Obiectiv de Suceava. În final, Viitorul Liteni s-a impus cu 4-2.

VIDEO „Vi se va micșora salariul?” » Daniel Stanciu, „încolțit” în conferință: ce răspuns a dat + câți bani câștigă lunar