FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - PETROLUL

VIDEO HAOS în Bănie! Suporterii n-au mai rezistat: „Rușine să vă fie! Demisia!”

Fanii Universității Craiova n-au suportat să-și vadă echipa favorită condusă acasă de Petrolul

Articol de - Publicat duminica, 22 octombrie 2023 19:33 / Actualizat duminica, 22 octombrie 2023 19:56

Fanii Universității Craiova n-au suportat să-și vadă echipa favorită condusă acasă de Petrolul și au răbufnit, strigând în cor: „Demisia!” și „Rușine să vă fie!”.

CSU Craiova și Petrolul s-au înfruntat astăzi în etapa 13 din SuperLigă. Scorul la pauză a fost 0-0, cu oltenii incapabili să străpungă defensiva ploieșteană.

În partea a doua, „lupii galbeni” au provocat șocul în Bănie. Au înscris pentru 1-0 prin Alexandru Musi (minutul 57), iar cu cât minutele s-au scurs, cu atât iritarea oltenilor s-a amplificat.

Ce a remarcat Giovanni Costantino la primul meci în România: „Asta chiar mi-a plăcut!”
Poli Iași - FCU Craiova 1-1

Suporterii au răbufnit în Universitatea Craiova - Petrolul

Astfel, încă dinainte de golul 2, înscris de Gheorghe Grozav în minutul 70, spectatorii începuseră să strige „Demisia, demisia!”, cel mai probabil pentru staff-ul tehnic, condus de Corneliu Papură.

Odată ce șeptarul ploieștenilor a marcat golul 2, nemulțumirea oltenilor s-a intensificat, aceștia scandând în cor: „Rușine să vă fie!”.

La numai 4 minute distanță, gazdele au redus din handicap, cu Jasmin Kurtic marcând din penalty.

Deși a început sezonul cu pretenții de titlu, Universitatea Craiova nu are un start bun, cu 6 victorii, 4 egaluri și două înfrângeri în primele 12 etape.

Tot despre Universitatea Craiova - Petrolul:

Ilie Balaci, omagiat în minutul 8 din Universitatea Craiova - Petrolul » Momente emoționante pe „Oblemenco”

Ovidiu Hațegan, celebrat de ambele echipe la meciul 300 ca „central” în prima ligă