FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Steliştii băgaţi în şedinţă

Articol de - Publicat joi, 22 ianuarie 2009 00:00

Nemulţumit de evoluţia din amicalul cu FC Zurich (2-2), Marius Lăcătuș a avut o discuție de 20 de minute cu jucătorii săi

Randamentul din prima repriză, cînd steliştii au avut mari probleme în apărare în faţa elveţienilor, şi faptul că elevii săi au făcut rabat de la efort l-au supărat pe Marius Lăcătuş.

Antrenorul Stelei a discutat pe un ton calm cu elevii săi, dorindu-le să le explice ce au greșit la meciul disputat în compania celor de la FC Zurich. "Nu mi-a plăcut atitudinea voastră din prima parte. Mult prea uşor a fost lăsat adversarul să pună în pericol poarta noastră!", le-a reproşat Marius Lăcătuş fotbaliştilor, în special celor care au alcătuit apărarea. Vezi primul gol încasat de la Zurich

În schimb, "Fiara" a fost mulţumită de pressingul pe care cei din ofensivă l-au făcut în partea secundă: "Faptul că nu am lăsat adversarul să construiască este de apreciat. Atitudinea asta trebuie să o avem însă tot timpul!". Vezi golul egalizator al lui Liţu

Lăcă şi-a încheiat discursul cu un alt sfat legat de travaliul pe care roş-albaştrii l-au depus pe durata celor 90 de minute: "Alergați mai mult! Numai așa putem să cîștigăm toate partidele!". :X Golul doi al elveţienilor & Vezi golul marcat de Kapetanos

Ultrașii FCSB știu numele fotbaliștilor cu care negociază Becali și exultă: „5 ani nu ne bate nimeni!”
Al Hilal câștigă Cupa Regelui! Cristiano Ronaldo a plâns în hohote după ce a rămas fără trofeu cu Al Nassr

Imagini SCANDALOASE de la gala RXF, din Sala Polivalentă » Două femei lovite cu bestialitate de „Perversul” de pe Târgu Ocna, în cușcă! Reacția șocantă a organizatorilor: „Nu este nimic deplasat!”

De asta a fost mazilit?! Ce a putut să facă în vestiar jucătorul plecat de la Dinamo