FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - FCSB 1-2

Furios pe Colțescu în timpul interviului: „Arbitraj la alibi, cred că îi convenea așa! N-a dat un galben, îl lăsa pe Tamm să tragă de timp”

Adnan Aganovic (35 de ani) a criticat tragerile de timp ale adeversarilor și maniera de arbitraj a lui Sebastian Colțescu. +11   FOTO

Articol de - Publicat luni, 03 aprilie 2023 22:52 / Actualizat luni, 03 aprilie 2023 23:06

FCSB s-a impus în deplasarea de la Sf. Gheorghe, scor 2-1, și e marea câștigătoare a rundei secunde din play-off-ul SuperLigii. Adnan Aganovic (35 de ani) a criticat tragerile de timp ale adversarilor și maniera de arbitraj a lui Sebastian Colțescu.

Aganovic a fost cel mai nervos fotbalist de pe teren. După fluierul final a protestat vehement și a văzut un cartonaș galben din partea „centralului” Sebastian Colțescu.

Toți ochii pe Charalambous la Sf. Gheorghe » Și-a respectat fișa postului sau deciziile la FCSB vin tot din sufragerie?
SEPSI OSK - FCSB

Aganovic, supărat pe Colțescu după Sepsi - FCSB 1-2

„Din păcate nu am luat nimic, meritam cel puțin un punct. Am produs fotbal, dar Târnovanu a făcut un meci excepțional, a fost omul meciului. Mereu face meciuri mari aici.

Arbitrul i-a ajutat cu tragerile de timp. Nu a dat niciun galben toată repriza secundă. Mi s-a părut un arbitraj la alibi, dar asta este. Au stat mai mult de 10 ori pe jos, el n-a dat niciun galben.

Trăgea Tamm de timp, el nu zicea nimic. Nu grăbea niciun jucător. Lui îi convenea să fie așa. Nu cred că s-a jucat 5 minute în repriza secundă.

Cred că am arătat și la Farul că suntem o echipă bună. Și azi ne-a lipsit un pic de șansă. Cred că suntem pe drumul bun, dar ne lipsește o victorie. Ne lipsesc punctele. O victorie ne va debloca. Noi suntem pregătiți de play-off”, a spus Aganovic la Orange Sport.

Anul ăsta mi s-a părut că FCSB are față de campioană. Au rupt jocul, au dat dovadă de maturitate. Cred că pot câștiga
- Adnan Aganovic

VIDEO CU GOLUL. Florinel Coman, execuție superbă pentru 1-2 în Sepsi - FCSB

FOTO Fază bizară în Mioveni - Chindia » Chivulete a anulat un gol după 5 minute de analiză în camera VAR! Ce a descoperit

VIDEO Fostul campion cu Dinamo merge pe mâna noilor acționari: „Au venit într-un moment greu pentru echipă”

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!