FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - CFR 1-0

NOTE GSP Cine a fost omul meciului FCSB - CFR » Toate notele

Andrea Compagno (26 de ani) a fost omul meciului FCSB - CFR 1-0. Atacantul roș-albaștrilor a primit cea mai mare notă în caseta GSP, 8/ FOTO: Cristi Preda (GSP) +49   FOTO

Articol de - Publicat luni, 07 august 2023 07:40 / Actualizat luni, 07 august 2023 09:20

Andrea Compagno (27 de ani) a fost omul meciului FCSB - CFR 1-0. Atacantul roș-albaștrilor a primit cea mai mare notă în caseta GSP, 8.

Italianul a început pe bancă derby-ul din Ghencea, însă a fost introdus la pauză în locul lui Cordea și a decis soarta partidei. El a scos penalty-ul din care a și marcat golul decisiv, după o intrare imprudentă a lui Cvek în careul CFR-ului.

FCSB s-a dezlănțuit în Ghencea! 5 lucruri care nu s-au văzut la TV: MM a fost lider de galerie, cu cine a sărbătorit Florinel Coman + o poză istorică
FCSB - CFR Cluj 1-0

Toate notele după FCSB - CFR 1-0

Compagno a fost urmat de 8 jucători care au primit nota 7: Târnovanu, Pantea, Dawa Radunovic, Djokovic, Șut, Olaru de la FCSB și Ajeti, de la CFR Cluj.

Tot 7 a primit și Elias Charalambous, dar și brigada de arbitri condusă de Marcel Bîrsan. La polul opus, Cordea, Tavi Popescu, Kresic, Morgan, Avounou, Cvek Manea, Camora, Bîrligea și Yeboah au primit toți nota 5, cea mai mică acordată în meci.

Cine a fost omul meciului FCSB - CFR » Toate notele
Caseta meciului FCSB - CFR 1-0

Ce a declarat Andrea Compagno după meci

„Noi muncim să fim titulari, lotul e mare, jucăm la trei zile, iar staff-ul trebuia să ia deciziile cele mai bune. Trebuie să fim profesioniști, indiferent de cât jucăm, și să să dăm totul.

[Te simți apreciat 100% aici?] E ciudat, ce pot să zic? (n.r. - moment în care Compagno începe să râdă) Dar nu mă gândesc la asta. Încerc să dau totul, să mulțumesc patronul și staff-ul tehnic. Normal că toată lumea vrea să joace toate minutele, să fie pe teren de la început.

E important că am câștigat acest meci, nu contează că am marcat eu. Cred că suntem pe un drum bun. Victoriile aduc victorii, sperăm să o ținem tot așa”, a spus Compagno.

VIDEO. Golul marcat de Compagno în FCSB - CFR 1-0

Două faze de penalty judecate diferit la FCSB - CFR » Verdictul specialistului: „Arbitrul a luat decizia corectă la ambele faze”
FCSB - CFR

Reporterii GSP au surprins scenele tensionate de la porțile arenei Wembley » Ce s-a întâmplat la câteva minute după finala UCL

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring