FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN MEDIAȘ - FARUL

Hagi, dezavantajat?! Golul lui Gaz Metan, înscris dintr-o poziție suspectă de ofsaid

Faza din care a rezultat golul medieșenilor / Captură DigiSport

Articol de GSP - Publicat luni, 29 noiembrie 2021 19:00 / Actualizat luni, 29 noiembrie 2021 19:41

Gaz Metan Mediaș a deschis scorul în meciul cu Farul Constanța dintr-o poziție suspectă de ofsaid.

După o primă repriză în care marile ocazii le-au aparținut constănțenilor, formația lui Ilie Poenaru a înscris pe contraatac. Însă golul lui Vlăduț Morar e născut dintr-o poziție ce pare a fi nergulamentară, arată reluările oferite de televiziuni.

În minutul 44, Ronaldo Deaconu l-a lansat pe culoar pe Vlăduț Morar. Atacantul a pătruns spre careul oaspeților și a înscris printr-o finalizare de efect. Totuși, el se afla într-o poziție suspectă de ofsaid momentul în care a primit pasa de la Deaconu. Brigada lui Iulian Călin a validat golul, iar gazdele au intrat în avantaj la cabine.

CFR Cluj - Clinceni 2-0 » Campioana câștigă fără emoții și e la 17 puncte de CSU Craiova!
CFR Cluj - Clinceni 2-0

Gaz Metan - Farul, echipe de start

Gaz Metan: Vâlceanu - De Moura, Matricardi, Matias, Dobrescu - Alceus, Lixandru - Chamed, Deaconu, Trif - Morar
Rezerve: Buzbuchi, Filip, Velisar, Romeo, Horj, Izata, Șteau, Gașpar, Irobiso
Antrenor: Ilie Poenaru

Farul: Aioani - Mladen, Larie, Ghiță, De Nooijer - Boboc, Artean, Purece - Ely Fernandes, Betancor, Pitu
Rezerve: Brănescu, Dobrosavlevici, Radaslavescu, Sali, Chițu, Ciobanu, Pires, Buta
Antrenor: Gică Hagi

Stadion: Gaz Metan, Mediaș
Arbitru: Iulian Călin / Asistenți: Ovidiu Artene, Ciprian Danșa

VIDEO Leo Grozavu: „Arbitrilor le este teamă de Gică Hagi! Eu nu o să fiu niciodată tratat precum el sau Reghecampf”

EXCLUSIV Edi și-a primit banii! CFR, forțată să îi achite toate restanțele » Suma uriașă încasată de Iordănescu jr.

Gigi Becali își vede jucătorul la națională în cel mai scurt timp: „Va fi extraordinar de valoros”

„Edi a auzit ce a spus!” » GSP a aflat de ce Alex Mitriță a fost lăsat acasă de selecționer: „Toți au simțit că-i lasă la greu”
Nationala
Adrian Mititelu acuză o conspirație la retrogradare: „Au vrut să pună mâna pe jucători la preț de «dumping»”
Șoc la CFR Cluj! Ardelenii au primit interdicție la transferuri

A ales Louis Munteanu? Disputat de FCSB și Rapid, atacantul a fost filmat cântând despre rivală: „Are valoare d'aia mare / Și știu că nu vă convine”

Mihai Pintilii, despre cel mai greu adversar din carieră: „Era un «bighidiu» d-ala mic. Dădeam cu ură în el, dar nu cădea. Dă-te-n... Doamne, iartă-mă”