FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - OȚELUL

VIDEO CU FAZA Black out total! Scene de comedie la primul gol primit de Sepsi în acest sezon » Fundașii s-au dat cap în cap și au pasat adversarilor!

Sepsi Sf. Gheorghe a primit primul gol din acest sezon în minutul 5 al meciului cu Oțelul. Alexandru Pop (23 de ani) a profitat de o serie de gafe în defensiva lui Liviu Ciobotariu. +49   FOTO

Articol de - Publicat luni, 07 august 2023 19:18 / Actualizat luni, 07 august 2023 20:16

Sepsi nu a primit gol în primele 6 partide ale sezonului. Liviu Ciobotariu a trimis defensiva standard și în duelul cu Oțelul lui Dorinel Munteanu, dar apărătorii au clacat chiar în minutul 5.

Liviu Ciobotariu, cuvinte de laudă pentru ce a găsit la Sepsi: „Un club stabil, care-și dorește performanță și oferă condiții pentru asta”
SEPSI

VIDEO CU FAZA. Modul hilar în care Sepsi a primit primul gol al sezonului! Alexandru Pop, autor

Relu Stoian, portarul gălățenilor, a trimis o minge lungă până la marginea careului de 16 metri advers. Cîrjan a sărit la cap și i-a doborât pe Oteliță și Bălașa.

Mingea a sărit la Ninaj, dar fundașul slovac s-a complicat inutil. A încercat să îl dribleze pe Ariel Lopez, a pierdut duelul și i-a pus balonul de tavă lui Alexandru Pop.

Vârful adus de Dorinel Munteanu de la Unirea Dej a tras din prima, fără speranțe pentru Roland Niczuly