Articol de - Publicat vineri, 03 noiembrie 2023 07:58 / Actualizat vineri, 03 noiembrie 2023 10:19

Darius Olaru (25 de ani), mijlocașul celor de la FCSB, a analizat situația de la vicecampioana României, după 3 remize la rând înregistrate de trupa pregătită de Elias Charalambous (43 de ani) în toate competițiile.

FCSB nu a mai câștigat de o lună, de pe 7 octombrie, când se impunea pe terenul lui FC Botoșani, 1-0, în etapa cu numărul 12 din Liga 1. De atunci, echipa patronată de George Becali a remizat în campionat cu FC Voluntari, 0-0, și cu Petrolul Ploiești, 2-2, dar și în deplasarea de la Galați cu Oțelul, 1-1, din grupele Cupei României.

Ianis Hagi, primele goluri la Deportivo Alaves! „Dublă” în victoria cu 10-0 din Copa del Rey
COPA DEL REY

Darius Olaru, o piesă importantă în primul „11” de la FCSB, este de părere că el și colegii lui trebuie să fie mult mai concentrați în ultimele minute, pentru a nu mai pierde puncte.

La Ploiești, FCSB a fost egalată în minutul 90+7, dintr-un penalty transformat de Gicu Grozav, iar la Galați în minutul 90+1, când Ariel Lopez a înscris golul de 1-1. Duminică, FCSB primește vizita Rapidului, în runda cu numărul 15 din Superliga.

Darius Olaru a analizat situația de la FCSB, după 3 remize la rând în toate competițiile: „Trebuie să fim mult mai concentrați”

„Și anul trecut, de la un meci cu Rapid, am avut o serie foarte bună. Sperăm și de această dată să câștigăm. Nu cred că s-a schimbat ceva, doar că în unele meciuri nu am avut noroc. Trebuie să muncim la fel la antrenamente și vor veni rezultatele.

Trebuie să fim mult mai concentrați. Știm că minutele de final sunt la fel de importante ca și celelalte.

Trebuie să fim mai atenți și să lucrăm mai mult la fazele fixe”, a declarat Darius Olaru, potrivit Digi Sport

Darius Olaru, despre criticile aduse jucătorilor de Gigi Becali: „Trebuie să fii tare psihic”

Darius Olaru a vorbit și despre felul în care jucătorii primesc criticile din partea patronului Gigi Becali. Fostul fotbalist de la Gaz Metan Mediaș a spus că jucătorii trebuie să fie tari din punct de vedere psihic atunci când sunt arătați cu degetul.

„Cred că toți care au venit aici mai noi s-au adaptat deja. Face parte din job, îți asumi atunci când vii aici. Trebuie să fii tare psihic. La început mi-a fost mai greu și mie, dar după m-am obișnuit.

Am muncit mai mult și am fost pregătit și pentru ceea ce urmează după un meci”, a mai afirmat Darius Olaru, conform sursei citate anterior.

VIDEO. Golul marcat de Darius Olaru în Sepsi - FCSB

Prima reacție a lui Alexa după ce a demisionat: „A fost o amăgire”

Fostul „UEFAntastic” din Rapid - FCSB e tot DISPĂRUT! Poliția vine OFICIAL cu lămuriri: altcineva s-a dat drept Burdujan în dialogul cu GSP

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!