FOTBAL  »  Superliga  »  AMICAL

CFR a demolat-o pe Unirea Dej » Au debutat trei nou-veniți

CFR Cluj - Unirea Dej (foto: Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA Facebook)

Articol de GSP - Publicat miercuri, 16 februarie 2022 17:39 / Actualizat miercuri, 16 februarie 2022 20:12

CFR Cluj s-a impus cu scorul 4-0 în fața celor de la Unirea Dej într-o partidă amicală jucată în cursul zilei de miercuri.

După ce nu a început foarte bine întrecerea internă, timp în care a bifat patru remize și un singur succes, cu Gaz Metan, scor 2-1, CFR a făcut instrucție cu divizionara secundă Unirea Dej, impunându-se categoric, scor 4-0.

CFR Cluj, felicitată pentru noul transfer: „Afacere foarte bună!” + Cum a devenit Miculescu unul dintre cei mai râvniți fotbaliști din Liga 1
GSP LIVE

CFR Cluj, victorie categorică în amicalul cu Dej

CFR Cluj a dat piept cu ocupanta locului 10 din Liga 2, echipă care are 22 de puncte în clasament. Campioana României a deschis scorul în minutul 26 prin Sergiu Buș, dar până la pauza întâlnirii nu a reușit să se detașeze pe tabelă.

Actul secund le-a aparținut categoric clujenilor, care au mai înscris de trei ori până la final. Itu a dublat avantajul elevilor lui Dan Petrescu în minutul 47, iar în ultimul sfert de oră al întâlnirii Neguț (76) și Chipciu (90) au stabilit scorul final.

Yuri, Dimitrov și Mal au debutat la CFR

În partida contra celor de la Dej au debutat în tricoul vișiniu și trei dintre cele mai recente transferuri realizate de clujeni: fundașii Yuri și Dimitrov și mijlocașul Raoul Mal. Dan Petrescu a început partida cu Bălgrădean - Susic, Dimitrov, Yuri, Fl. Ștefan - Itu, Chipciu, Mal, Birligea - Sack, Buș. Pe parcursul întâlnirii au mai fost introduși Neguț, Dugandzic, Hoban, Letica și Gîdea.

Duel „feroviar” în Liga 1

Pentru CFR Cluj urmează acum partida de pe teren propriu contra celor de la Rapid, duminică, de la ora 19:55. Până la finalul sezonului, CFR va mai înfrunta Sepsi (deplasare), Voluntari (deplasare) și Dinamo (acasă).