FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - CLINCENI

Ce dor ne-a fost! Fotbalul a revenit la viață în Liga 1: atmosferă ca înainte de pandemie la Sfântu Gheorghe

Atmosfera de pe stadionul din Sfântu Gheorghe / FOTO: Bogdan Bălaș +19   FOTO
Atmosfera de pe stadionul din Sfântu Gheorghe / FOTO: Bogdan Bălaș

Articol de - Publicat vineri, 16 iulie 2021 20:15 / Actualizat vineri, 16 iulie 2021 20:25

Sepsi Sfântu Gheorghe a disputat astăzi primul meci al noului sezon, unul în care covăsnenii își propun să repete isprăvile din ediția precedentă. Gruparea lui Leo Grozavu a jucat pe teren propriu cu Academica Clinceni, o altă surpriză a campionatului trecut.

Iar atmosfera de pe micuțul stadion din Sfântu Gheorghe a adus aminte de vremurile de dinainte de pandemie. Chiar dacă stadionul a fost deschis doar la 50% din capacitate, suporterii lui Sepsi s-au făcut auziți pe toată durata partidei.

Ultrașii din peluză, cu tricouri negre sau la bustul gol, au cântat din picioare din primul până în ultimul minut, în timp ce tribuna de pe partea cu băncile de rezerve a fost umplută aproape în totalitate cu microbiști de toate vârstele.

+15 FOTO

Se amână inaugurarea » Când va fi bun de joc stadionul celor de la Sepsi OSK

Noua arenă a celor de la Sepsi OSK va fi inaugurată abia în octombrie. Covăsnenii au publicat o serie de fotografii cu stadiul actual al arenei

Deși plănuiau să joace primul meci pe noul stadion la jumătatea lunii august, inaugurarea se va face abia în octombrie, când Liga 1 va lua pauză pentru meciurile naționalei. Sepsi va juca un meci amical cu Dunajska Streda din Slovacia. Partida va avea loc pe 8 octombrie.

VIDEO Bogdan Mitrea, fost jucător la Spartak Trnava, abia așteaptă duelul din Conference League

Vezi AICI toate informațiile de la meciul Sepsi - Academica Clinceni

PREZENTARE Liga 1 pornește la drum cu al 104-lea sezon competițional din istorie! Ne vedem pe stadioane

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului