FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  CUPA ROMÂNIEI

Gravă eroare de arbitraj în Cupa României » Golul anulat eronat de arbitru le-a răpit calificarea în „sferturi”

Gloria Buzău a avut un gol anulat în partida cu CS Tunari, scor 1-1, din Cupa României, dar reluările nu sunt deloc convingătoare.

Articol de - Publicat marti, 05 decembrie 2023 22:04 / Actualizat marti, 05 decembrie 2023 23:18

Gloria Buzău a avut un gol anulat eronat în partida cu CS Tunari, scor 1-1, din Cupa României.

În minutul 63 al partidei, la scorul de 1-1, buzoienii au beneficiat de o lovitură liberă de la aproximativ 35 de metri. Adrian Chică-Roșă a trimis o minge lobată peste apărarea adversă, balonul a ajuns la Marko Pervan, care a reluat spre poartă, apoi s-a prăbușit.

Portarul celor de la Tunari a respins șutul, apoi a fost călcat de coechipier, fără să fie atins de jucătorul Buzăului. Arbitrul Vlad Baban (Iaşi) a dictat fault în atac. Așadar, golul marcat pentru buzoieni de Diogo Izata nu a fost contabilizat pe tabela de marcaj.

Decizie greșită în Tunari - Gloria Buzău

Oaspeții au contestat vehement decizia luată de arbitru, iar reluările le dau dreptate. Nu fotbalistul buzoienilor l-a călcat pe portarul celor de la Tunari, ci coechipierul.

Gloria Buzău nu a mai marcat până la final, iar scorul a rămas 1-1. În cazul unei victorii, oaspeții s-ar fi calificat în „sferturile” Cupei României, în locul celor de la FC Voluntari.

Atanas Trică, după ce Universitatea Craiova s-a calificat în sferturile Cupei: „Trebuie să ne batem la titlu”
CSU CRAIOVA - FARUL
Radu Naum, revoltat de ce s-a petrecut la finalul meciului Universitatea Craiova - Farul: „E inadmisibil! Cum să faci asta? Îți pierzi rațiunea complet”
INCIDENT

Lovitură dată de un club din Superliga! L-a adus pe fostul atacant de la Santos, dorit și de Barcelona!

Kaputt! Ce faci dacă îți „pică” mașina în drum spre EURO 2024 » Două ponturi care te pot salva de necaz

Leonard Doroftei explică cum a slăbit 20 de kilograme într-un timp record: „Alcoolul schimbă vieți. Am avut un moment în care am luat-o razna”