SPORTURI  »  HANDBAL  »  RAPID - VIPERS 25-31

VIDEO + FOTO Atmosferă uluitoare în Sala Polivalentă » Jucătoarele și fanii Rapidului au cântat împreună în ciuda înfrângerii din Liga Campionilor

Rapid - Vipers (foto: Raed Krishan/GSP) +31   FOTO
Rapid - Vipers (foto: Raed Krishan/GSP)

Articol de , , - Publicat duminica, 30 aprilie 2023 16:41 / Actualizat duminica, 30 aprilie 2023 17:01

După un sezon excelent, Rapid este la un pas să fie eliminată din Liga Campionilor, după 25-31 cu Vipers.

• Returul va avea loc sâmbătă, 6 mai, de la ora 17:00.

Norvegiencele de la Vipers au fost prea puternice pentru formația alb-vișinie. S-au impus la 6 goluri în manșa tur a sferturilor și sunt cu un pas în Final Four-ul Ligii Campionilor.

VIDEO Atmosferă senzațională după Rapid - Vipers

Sala Polivalentă din București a fost plină, ca la fiecare meci al Rapidului, iar 5.000 de fani au creat o atmosferă incredibilă pe durata partidei. Iar la final au continuat.

După meci, jucătoarele Rapidului s-au strâns în fața galeriei, care le-a aplautat și le-a felicitat pentru rezultatele senzaționale reușite în acest sezon.

„Ole, ole, mulțumim, Rapidule” , a fost refrenul preferat al rapidiștilor la finalul meciului.

Estavana Polman în Rapid - Vipers, meciul tur din sferturile Ligii Campionilor la handbal feminin (foto: Raed Krishan/GSP)
Eliza Buceschi în Rapid - Vipers, meciul tur din sferturile Ligii Campionilor la handbal feminin (foto: Raed Krishan/GSP)
+27 FOTO

Vipers, prea puternică pentru Rapid

Rapid nu a putut face față super echipei daneze, deși era neînvinsă în Liga Campionilor pe teren propriu. Echipa norvegiană, care a cucerit titlul la ultimele două ediții și care are în componență vedete cu greutate, precum Lunde, Vyahkireva, Jerabkova sau Naes Anderson, a dominat meciul încă de la început, profitând de ezitările ofensivei rapidiste.

Vipers s-a impus la o diferență de 6 goluri și are prima șansă pentru Final Four-ul de la Budapesta.

Andre Agassi, despre modelele aduse de Ion Țiriac la turneul de la Madrid: „Mi-era greu să mă concentrez la minge”

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”