INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  PROGRAM

LIVE Ce fac stranierii în acest weekend » Denis Alibec, „dublă” înaintea meciurilor naționalei!

Denis Alibec a marcat o „dublă” în eșecul suferit de formația lui, Muaither, în fața lui Umm-Salal, scor 3-4, în runda cu numărul 4 a grupei A din Qatari Stars Cup.

Articol de - Publicat sambata, 11 noiembrie 2023 18:34 / Actualizat sambata, 11 noiembrie 2023 18:51

Cele mai importante informații de la meciurile stranierilor din weekend-ul 10-11-12 noiembrie pot fi urmărite în liveBLOG-ul GSP.ro.

Denis Alibec, „dublă” în Qatar

Forma lui Alibec este dătătoare de speranțe înaintea meciurilor decisive din campania de calificare la EURO 2024, cu Israel și Elveția.

Edi Iordănescu a anunțat lotul României pentru dubla de foc cu Israel și Elveția » Pe cine mizează pentru partidele decisive pentru EURO 2024
PRELIMINARII EURO 2024

Eric Bicfalvi, titular la Ural în înfrângerea cu Samara

Eric Bicfalvi a fost titular la Ural în înfrângerea din deplasare cu Samara, 1-3, în runda cu numărul 15 din prima ligă rusă. Românul a bifat 83 de minute, când a fost înlocuit de Aleksey Kashtanov. Bicfalvi a încasat un cartonaș galben în minutul 35.

Ural e pe 12 în clasament, cu 16 puncte adunate, la numai 3 puncte distanță de primul loc de baraj, ocupar de Akhmat Groznîi.

Adrian Mutu a pierdut din nou în Azerbaidjan

Neftchi Baku, formația antrenată de Adrian Mutu (44 de ani) a pierdut pe teren propriu cu Sumqayit, în etapa a 13-a din prima ligă din Azerbaidjan.

Gazdele au deschis scorul în minutul 29, prin Atta Jaber. Oaspeții au întors situația după pauză, prin Masaki Murata (56) și Roi Kehat (69).

Neftchi e pe 6 în clasament, cu 18 puncte adunate, la 3 distanță de ultimul loc de pe podium, ocupat chiar de adversarul de azi.

Andrei Rațiu, titular în Rayo Vallecano - Girona

Andrei Rațiu a fost este titular în tricoul lui Rayo Vallecano în meciul cu Girona, din runda cu numărul 13 din La Liga, încheiat cu scorul de 1-2. Este a doua apariție consecutivă a lui Rațiu în La Liga, după ce săptămâna trecută a fost titular și integralist în duelul cu Real Madrid, scor 0-0.

Marius Marin, titular la Pisa în Serie B

Mijlocașul Marius Marin (25 de ani) a început titular duelul pe care Pisa îl dispută în deplasare cu Sudtirol, în etapa a 13-a din Serie B. Românul a încasat „galben” în minutul 40.

Marius Șumudică și Gaziantep o înfruntă pe Alanyaspor

Gaziantep, echipa antrenată de Marius Șumudică (52 de ani), a câștigat  în deplasare pe Alanyaspor, cu 3-0, în etapa a 12-a din prima ligă turcă.

În primul „11” al lui Gaziantep sunt titulari 3 români: Florin Niță în poartă, Alexandru Maxim la mijloc și Denis Drăguș în atac. Junior Morais, fostul fundaș de la FCSB și Rapid, e și el titular.

Radu Drăgușin, decisiv în Genoa - Verona

Radu Drăgușin (21 de ani) a marcat unicul gol al partidei dintre Genoa și Verona, din runda cu numărul 12 din Serie A. Mai multe detalii, AICI

Ciprian Tătărușanu, 4 goluri primite în Al Ittihad - Abha

Ciprian Tătărușanu (37 de ani) a fost titular și integralist în poarta celor de la Abha în meciul pierdut în deplasare cu Al Ittihad, scor 2-4, în runda cu numărul 13 din prima ligă saudită. AICI, mai multe detalii.

Olimpiu Moruțan, 55 de minute bifate în înfrângerea lui Ankaragucu cu Antalyaspor

Mijlocașul Olimpiu Moruțan (24 de ani) a bifat 55 de minute în tricoul lui Ankaragucu în înfrângerea categorică suferită pe teren propriu în fața celor de la Antalyaspor, scor 0-4, în runda cu numărul 12 a primei ligi din Turcia. Mai multe detalii, AICI

• Sigma Olomouc - Slavia Praga (A. Dumitrescu), 19:00

Gică Hagi i-a dat un sfat lui Ianis înainte de Barcelona - Alaves: „Să facă asta și în somn”
Barcelona - Alaves

Mutare curioasă la Rapid » Șucu l-a adus pe fostul portar al Stelei, care tocmai a retrogradat. Fanii se amuză: „Dar Ionuț Chirilă când vine?”
Decizia luată de Florin Pîrvu, în urma decesului soției

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring