INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »

Paraschiv gol si rosu!

Articol de - Publicat sambata, 09 februarie 2008 00:00

Sorin Paraschiv a reusit, in sfirsit, sa puncteze in Serie B, in etapa a 24-a. Fostul mijlocas stelist, titular la Rimini, a deschis scorul astazi, in partida de pe teren propriu contra lui Ascoli. “Para” a inscris in minutul 28 si Rimini conduce la pauza cu 1-0. Din pacate pentru el, in repriza secunda a luat doua cartonase galbene si a fost eliminat (68).Tot in liga secunda italiana, Bogdan Patrascu joaca din primul minut la Piacenza, care conduce cu 2-1 la pauza, acasa, pe Brescia. Sursa www.ifotbal.ro

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”