INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ALAVES

VIDEO Reacția lui Gică Hagi după ce Ianis a fost titular în La Liga

Ianis Hagi, în Alaves - Bilbao 0-2/ foto Imago Images

Articol de , - Publicat sambata, 23 septembrie 2023 17:58 / Actualizat sambata, 23 septembrie 2023 19:12

Gică Hagi, managerul tehnic al Farului, a vorbit despre debutul fiului său, Ianis, ca titular în La Liga.

Hagi Jr. a jucat din primul minut pentru Alaves în înfrângerea cu Bilbao, scor 0-2, în etapa #6 din campionatul Spaniei. În premieră trimis titular în La Liga, Ianis a fost înlocuit în minutul 67.

Doi antrenori sunt cu bagajele la ușă » Cad ambele capete în aceeași zi?
TENSIUNI

VIDEO. Gică Hagi: „Ianis e deja consacrat”

„Ianis deja e consacrat, are o vârstă, se reprezintă singur. E important că a intrat într-un campionat super competitiv, cel mai tehnic campionat. Sperăm să se dezvolte, să crească, să își ajute echipa să își îndeplinească obiectivele.

Sperăm să joace bine și cred că o va face. Sperăm să fie un jucător important al României”, a transmis Gică Hagi la conferința de presă de la finalul meciului Dinamo - Farul, scor 0-2.

Ce scriu spaniolii despre Ianis Hagi, după Alaves - Bilbao 0-2

„Are talent și calitate. A jucat cu multă încredere și s-a văzut bucuria de a fi pe teren. Dar a avut momente în care a dispărut din meci și nu prea l-a găsit pe Kike Garcia în față.

A început cu momente efervescente. Nivelul evoluției lui a scăzut cu timpul și a fost înlocuit în cele din urmă”, au scris jurnaliștii de la AS.