INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  DINAMO - ATHLETIC BILBAO 1-1

Rivaldinho, eroul lui Dinamo în meciul cu Bilbao: "A contat enorm faptul că tatăl meu a fost lângă mine"

Articol de GSP - Publicat joi, 27 iulie 2017 22:30

Dinamo şi Athletic Bilbao au terminat la egalitate, 1-1, în turul III al preliminariilor Europa League. Returul are loc pe 3 august, în Spania.

"Nu cred că doar eu am făcut o treabă bună, ci toată echipa. Felicit toată echipa şi staff-ul. Am jucat mai bine ca în meciul cu Botoşani şi de aceea mai avem speranţe pentru partida retur.

A fost primul meci în Europa League şi mă bucur că am marcat. Mai ales că era şi tatăl meu în tribune. Chiar dacă nu era în tribune, el mereu a fost important pentru mine. A contat foarte mult pentru mine că a fost aici. Dacă aveam 1% din talentul lui, eram cel mai bun din lume. Dar mai am mult din lume.

Azi a fost foarte greu. Mai avem şanse de calificare. Dar vom avea un meci foarte greu în Spania", a spus Rivaldinho la TVR 1.

"M-a impresionat efortul lui Rivaldinho, pur și simplu nu a stat deloc timp de 45 de minute" Florin Prunea

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!