INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  FCSB - LUGANO 1-2

FCSB - LUGANO 1-2 // Dică și 3 elevi de-ai săi, corijenți după meciul cu Lugano! Cum arată notele unei înfrângeri neașteptate

Articol de GSP - Publicat vineri, 08 decembrie 2017 09:18

FCSB a încheiat grupele Europa League cu o înfrângere, 1-2 pe propriul teren cu Lugano, dar s-a calificat în primăvara europeană de pe locul 2.

Dică a trimis în teren în meciul de aseară o echipă experimentală în care cei mai slabi jucători au fost Gabi Enache, Ionuț Larie și William de Amorim, fiind notați cu 4 de Gazeta Sporturilor.

La polul opus s-a aflat Gnohere, care a intrat pe teren în minutul 40 în locul lui De Amorim, iar 20 de minute mai târziu a marcat golul roș-albaștrilor. Atacantul francez a primit nota 7, la fel ca cei mai buni jucători ai elvețienilor: Kovacici, Daprela și Vecsei.

Nicolae Dică a rămas și el corijent după partida de aseară, după ce a fost notat tot cu 4.