INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  SPANIA - IRAN 1-0

VIDEO Pique și Isco au oferit imaginile serii » Ce au făcut pe teren înainte de Spania - Iran

Articol de GSP - Publicat joi, 21 iunie 2018 09:58

Spania a câștigat cu greu meciul cu Iran, 1-0, grație golului marcat de Diego Costa, în minutul 54.

Înainte de startul partidei, Gerard Pique și Isco au oferit imaginile serii. Fundașul și mijlocașul ibericilor s-au chinuit să scoată o pasăre din teren pentru ca aceasta să nu fie rănită.

Primul care a văzut pasărea a fost Pique, care a ridicat-o și a lăsat-o să zboare, dar după câteva secunde pasărea s-a așezat din nou pe gazon. Isco a reușit să o prindă și a dus-o la marginea terenului.

Clasament Grupa B

1.  Spania 4p (2 meciuri)
2. Portugalia 4p (2 meciuri)
3. Iran 3p (2 meciuri)
4. Maroc 0p (2 meciuri)

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!