INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BENEVENTO - AC MILAN 2-2

VIDEO Gattuso a șocat după meciul dramatic împotriva lui Benevento: "Dacă mă înjunghia cineva, nu durea la fel de tare"

Articol de GSP - Publicat duminica, 03 decembrie 2017 18:35

Gennaro Gattuso a fost numit săptămâna trecută noul tehnician al lui AC Milan, însă în primul meci a obținut doar o remiză, 2-2, pe terenul lui Benevento, echipă care nu acumulase niciun punct până la această dispută.

Gazdele au egalat în ultimul minut de joc, printr-un gol marcat de portarul echipei, venit în careu la o lovitură liberă periculoasă. Gattuso a făcut o declarație extrem de dură la final, când a afirmat că prefera să fie înjunghiat.

"Decât să iau un gol nebun ca ăsta, marcat de portar, mai bine venea cineva şi mă înjunghia. Era mult mai ok şi mai puţin dureros. Asta este, n-avem ce să facem acum, trebuie să privim către viitor. E un 2-2 dureros, care îmi lasă o rană imensă, dar trebuie să ne concentrăm la partidele care vor urma", a spus Gattuso.

Rezumatul VIDEO al meciului

AC Milan este abia pe locul 8 în Serie A, cu doar 21 de puncte acumulate în cele 15 partide disputate până acum.

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului