INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BUNDESLIGA

REZUMAT VIDEO Leverkusen, invincibilă și după meciul cu numărul 25 al sezonului » Încă o piesă în drumul spre titlu: starul cu hattrick într-o repriză

Bayer Leverkusen a învins-o pe Bochum, scor 4-0, în runda cu numărul 16 din Bundesliga. Formația pregătită de Xabi Alonso a rămas neînvinsă în acest sezon.

Articol de - Publicat miercuri, 20 decembrie 2023 23:45 / Actualizat joi, 21 decembrie 2023 12:33

Bayer Leverkusen a ajuns la meciul cu numărul 25 din acest sezon. Este în continuare neînvinsă, singura formație din top 5 care se poate lăuda cu această performanță, și păstrează avansul față de campioana Bayern în fruntea Bundesligii.

Mircea Lucescu e aproape de un nou contract » Ar urma să aibă un nume legendar ca asistent
ANTRENOR

Patrik Schick revine la forma consacrată: hattrick în Leverkusen - Bochum

De parcă forma arătată de „farmaciști” nu era suficient de înspăimântătoare pentru rivali, Xabi Alonso și-a recăpătat și starul. Patrik Schick și-a revenit complet după accidentare și a marcat un hattrick în prima repriză a disputei cu Bochum.

Nigerianul Victor Boniface a confirmat că este „chilipirul” sezonului în fotbalul european și punctat în minutul 69 pentru un 4-0 categoric. Atacantul în vârstă de 22 de ani a fost cumpărat de la Union SG pentru doar 20,5 milioane de euro.A marcat 15 goluri și a oferit 8 pase decisive în cele 22 de apariții stagionale, în toate competițiile.

REZUMAT VIDEO: Leverkusen - Bochum 4-0

Bayer Leverkusen, campioana de iarnă în Bundesliga

Bayer Leverkusen e lider neînvins în Bundesliga. Are 42 de puncte, 4 peste campioana Bayern. Bavarezii au un meci restant, contra lui Union Berlin. Fotbalul din Germania ia pauză până în luna ianuarie.

Clasamentul actualizat în Bundesliga:

Marius Șumudică, dezolat: „Sunt supărat. Nu trebuia să se întâmple”
GAZIANTEP - ADANA 2-2
Polonezul Szymon Marciniak intră în istoria arbitrajului. Pentru prima oară, trei mari finale într-un an!
ARBITRAJ

Florentin Petre a semnat cu Dinamo, asistat de Anamaria Prodan, și e făcut praf de Cornel Dinu

„Te ridică sau te bagă în pământ” » Horațiu Moldovan a povestit cum a cucerit-o pe Aza Gabriela: „Prima noastră întâlnire a fost la asigurări”

Iubita unui jucător cu 400 de meciuri în Seria A i-a mărturisit Dilettei Leotta: „De asta dormim în camere separate”