INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  DANEMARCA

Danemarca are mari probleme! Selecționerul e îngrijorat din cauza vedetei: "Problema ar putea deveni cronică"

Articol de - Publicat marti, 09 octombrie 2018 11:45

Christian Eriksen i-a lipsit mult lui Tottenham în ultima vreme și reprezintă o pierdere grea și pentru naționala daneză, pentru amicalul cu Austria și meciul din Liga Națiunilor cu Irlanda.

Mai rău e că nu se știe cât va mai lipsi de pe gazon cel mai bun jucător al lui Spurs din sezonul trecut. Și Åge Hareide e foarte îngrijorat. "Are o leziune gravă la mușchii abdominali, iar clubul ne-a atenționat că problema ar putea deveni chiar cronică!".

"Avem nevoi de el în noiembrie"

Mijlocașul a ratat 4 partide la Tottenham, inclusiv pe cea cu Barcelona din Ligă, perioada sa de absență fiind nedeterminată. "Am înțeles că are ceva serios. Dar doar medicii pot face o previziune când se va reface. Nu cred că va merge cu noi la Dublin și mă gândesc că nici Tottenham n-ar vrea asta. Sperăm să se rezolve cât mai repede, pentru că avem meciuri importante în noiembrie", a spus Hareide la Canal 9 din Copenhaga.

17 zileau trecut de la ultimul meci jucat de Eriksen, 2-1 cu Brighton în Premier. În primele 6 etape și cu Inter în Ligă a bifat toate minutele

1 gol și două assisturi are mijlocașul danez la Tottenham în 7 meciuri. În stagiunea trecută, a reușit 14 goluri ș 13 pase decisive în 47 de jocuri

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!