FOTBAL  »  LIGA 2  »  UTA - U CLUJ 0-4

VIDEO U Cluj, victorie categorică în meciul cu UTA Arad » Clujenii se apropie de locurile care duc în Liga 1

Articol de GSP - Publicat duminica, 04 noiembrie 2018 14:35

În ultimul meci din etapa a 15-a din Liga 2, Universitatea Cluj a făcut spectacol cu UTA, câștigând cu 4-0.

Clujenii au început foarte bine meciul, iar la pauză conduceau cu 2-0, grație golurilor reușite de Gabi Giurgiu, minutul 17, și de Alexandru Coman, 39. După pauză, tot clujenii au punctat, reușind gouă goluri în 8 minute. Cristian Gavra a marcat în minutul 62, iar Marius Coman a stabilit scorul final în minutul 70.

După această victorie, U Cluj acumulează 30 de puncte, și este pe locul 5, la 5 puncte de liderul Chindia. UTA este pe 8, cu 23 de puncte.

Rezultatele etapei a 15-a

Ripensia - FC Argeș  1-1 (Toma 90'/ Oancea 43')
Farul - CS Mioveni 3-3 (Fotescu 40', Păun 67', Moise 71'/V. Balint 3', Stoica 45+3', Rădescu 52')
Dacia Unirea Brăila - Petrolul  2-3 (Bebey 15', A. Niță 57' / Cl. Herea 57', Saim 59', Arnăutu '62)
Daco-Getica - Luceafărul Oradea 3-1 (Nica 33', Voicu 39', Teut 65'/ Codoban 72')
Pandurii - Metaloglobus 1-2 (Skoric 61' / Niculae 15', O. Herea 19')
Sportul Snagov - Energeticianul 2-0 (Lică 77', Huiban 81')
ACS Poli Timișoara - Aerostar 1-2 (Drăghici 7'/ Vraciu 60', 80')
Academica Clinceni - ASU Poli Timișoara 2-0 (Patriche 25', Barbu 63')
CS Balotești - Chindia Târgoviște 1-4 (Neagu 40'/ Neguț 8', 27', 76', Mihai 56')
UTA Arad - U Cluj  0-4 (Giurgiu 17', A. Coman 39', Gavra 62', M. Coman 70')