Comentarii (335)
854605894625108
Silviu Apostol  •  23 Aprilie 2018, 12:49

Cei care au transmis meciul au dat de "n"-ori faza golului lui Tucudean - UN OFFSIDE cat casa- dar nu a comentat nimeni nimic ! Au tot comentat vaicarelile de tembel ale lui Petrscu & co. !

albusibiu
albusibiu  •  23 Aprilie 2018, 09:08

Scriitura gsp: "4 înfrângeri din 4 avea Iașiul în play-off, care adunase 5 meciuri pierdute la rând". :)))) GENIAL UMOR!

169060557063831
Stefan Anghel  •  23 Aprilie 2018, 09:05

ROMANIA,CLUJ,CAPITALA BUNULUI SIMT,DAN PINALTY "22.04.2018 :"PT CE I-A TREBUIT ACEST PUNCT IASULUI,CE FACE CU EL ?"

mircea_cjn
mircea_cjn  •  23 Aprilie 2018, 08:32
Postat de Horia Radu pe 23 Aprilie 2018, 00:44

Craciunescu greseste grav! Intr-adevar, Sin de la Iasi nu este impiedicat, dar antistelistul nu vede ca i se da peste piciorul drept, din spate, obtinuse prim planul, astfel incat nici nu mai ajunge sa se sprijine pe el. Craciunescu, doar pentru a-i mai da o smetie lui Hategan, inventează o calcatura pe piciorul lui Bordeianu. Hateganu era la cca un metru de faza.

Nu e deloc clar cu acest 11m! Si exista o regula de aur in suprafata de pedeapsa, regula pe care Hateganu o incalca mereu : nu dai 11m decat atunci când e fault evident!

696253093853906
Ghita Florin  •  23 Aprilie 2018, 08:15

Nu a fost piedica moldava,a fost o piedica pusa de arbitru,ca si in zecile de campionate castigate pana acum arbitri joaca la fc oaia

120869688446671
Horia Radu  •  23 Aprilie 2018, 00:44

samertx
samertx  •  23 Aprilie 2018, 00:10
Postat de observator_federal pe 22 Aprilie 2018, 23:56

Ce înseamnă șuturi pe / la poartă și cât de relevantă e statistica asta? Aseară în prima repriză Fîcîsîbî cică a tras două șuturi din care un gol (autogol de fapt) și Viitorul doar 5, când de fapt posesia a fost zdrobitoare pentru ai lui Hagi... Sau lozinca "au înscris la singurul șut pe poartă" la ultimul 1-1 al Craiovei la București când Mitriță a făcut o primă repriză cu raiduri de senzație.Așa că tot infinit mai prețios este un arbitru..

Infinit mai prețios, Dinamo nu obținea victoria în ultimul meci, cu toate că au făcut un meci foarte bun și o meritau cu prisosință. Nu s-a supărat nimeni că n-a văzut tușierul offside-ul, dar, într-un joc, poate capital, pierzi două puncte din cauza unei erori de arbitraj, faci ce a făcut Dan Petrescu. Eu îl înțeleg.

131139337366621
Mircea Hortensiu Tomuș  •  23 Aprilie 2018, 00:09

De data aceasta arbitrul din orasul meu de suflet, Aradul, m-a dezamagit profund. Din nou il suspectez de una, de alta, dar mai ales de meciul acesta si de prea multele delegari la meciurile MARILOR echipe bucurestene.

observator_federal
observator_federal  •  23 Aprilie 2018, 00:08
Postat de eugeniustin pe 22 Aprilie 2018, 23:48

Iti recomand sa te uiti pe statistici. Cfr pur si simplu nu joaca nimic.

Ei da, când vreau să-mi fac o idee exactă despre joc trebuie să citesc "statisticile" privind jocul, notele acordate jucătorilor și chiar numărul spectatorilor din tribune? Păi de regulă sunt "ușor imprecise", ba chiar și rezumatele video sar "inexplicabil" unele faze litigioase... Campionat mincinos, cronici mincinoase. Mai rău este că au început să ne arate alții cu degetul ca suntem coripți - și la fotbal.

observator_federal  •  22 Aprilie 2018, 23:56
Postat de eugeniustin pe 22 Aprilie 2018, 23:37

Cfr are 2 suturi pe poarta pe meci, are 4 egaluri in 6 meciuri, nu ai cum sa castigi campionatul asa, dau un gol si fundu-n poarta.