FOTBAL  »  Superliga  »  AMICAL

Ruşii muşcă din nou "rechinii"

Articol de - Publicat luni, 23 iunie 2008 00:00

Farul Constanţa se află la a doua înfrîngere împotriva unei echipe ruseşti în cantonamentul din Austria. Astfel, joi, liderul campionatului din Rusia, Rubin Kazan a învins cu 2-0 formaţia constănţeană. A urmat Saturn Moscova, care a făcut scor cu trupa lui "Săpăligă", cîştigînd meciul de duminică seara cu 4-1.

Ruşii au condus detaşat cu 3-0 încă de la pauză, golul de onoare al "rechinilor" fiind înscris de Băcilă, în minutul 75. Următorul meci pentru elevii lui Ion Marin va avea loc miercuri la 18.30, cînd Farul va da piept cu Austria Viena.

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga