FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - DINAMO

VIDEO + FOTO Dinamo a cerut penalty în minutul 32 al meciului cu Rapid! Ce arată reluările

Dinamo a cerut un penalty în prima repriză a derby-ului cu Rapid, la scorul de 1-1, după un contact între Horațiu Moldovan și Răzvan Patriche. +4   FOTO

Articol de GSP - Publicat sambata, 26 februarie 2022 21:10 / Actualizat sambata, 26 februarie 2022 21:34

Disputa de pe Arena Națională a fost una cu ritm. Oaspeții au deschis scorul în minutul 20, când Cosmin Matei a profitat de gafa în lanț a defensivei giuleștene. După doar 3 minute, Vojtus a restabilit egalitatea. Celălalt moment tensionat al reprizei a avut loc în minutul 32, când „câinii” au cerut lovitură de la 11 metri.

Cu gândul la Ucraina în derby-ul Rapid - Dinamo » Mesajele transmise de fotbaliști și grafica specială a televiziunilor
Rapid - Dinamo

Dinamo a cerut penalty în minutul 32 al derby-ului cu Rapid

În minutul 32, portarul Horațiu Moldovan a avut o ieșire întârziată la o centrare din flancul drept al atacului dinamovist. Mingea a fost atinsă de Patriche, apoi apărătorul lui Dinamo a fost lovit de goalkeeper-ul rapidist. Istvan Kovacs, plasat la 10 metri de fază, a dictat fault în atac.

Flavius Stoican i-a cerut explicații lui Ionuț Coza, arbitrul de rezervă al partidei, dar a părăsit zona la fel de nedumerit.

VIDEO Marius Șumudică, în tribune la Rapid - Dinamo

FOTO Dan Petrescu, enervat de un jucător în timpul meciului cu Sepsi: „Uitați-vă, mă, ce face ăsta!”

Vești bune pentru FCSB » Când va putea să joace pe stadionul „Arcul de Triumf” » Anunțul făcut de ministrul Eduard Novak

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!