FOTBAL  »  Superliga  »  VOLUNTARI - HERMANNSTADT

Paraschiv, după remiza cu Voluntari: „Îmi asum, e și vina mea. Nu i-am lăsat să se apropie de poartă”

Daniel Paraschiv/ foto Cristi Preda (GSP) +11   FOTO
Daniel Paraschiv/ foto Cristi Preda (GSP)

Articol de - Publicat luni, 05 februarie 2024 19:15 / Actualizat luni, 05 februarie 2024 19:37

Voluntari - Hermannstadt 1-1. Daniel Paraschiv, atacantul sibienilor, a comentat remiza cu echipa lui Nicolae Dică.

Deși a dominat, Hermannstadt a ratat victoria pe final, a fost egalată de Ciobanu din penalty.

Ce a declarat Paraschiv Voluntari - Hermannstadt

„Cumva îmi asum acest semieșec. Văd și partea pozitivă, suntem supărați după un egal, nu mai avem mentalitate de echipă mică. E bine că ne dorim mai mult. Nu știu dacă au fost la conducere, dar nici nu i-am lăsat să se apropie. Am avut câteva contraatacuri pe care nu le-am gestionat bine. Trebuie să ne concentrăm pe următorul meci.

Mister ne-a atras atenția pe anumite subiecte, dar ce mai putem face? Trebuie să repetăm la antrenament și să sperăm că vom fi mai buni în meciul viitor”, a declarat Paraschiv la Orange Sport.

Suntem în grafic, ne-am dorit mai mult, aveam șansa să urcăm în clasament. Următorul meci e acasă, ne gândeam la două victorii

- Valerică Găman, fundaș Hermannstadt

VIDEO. Atmosfera de la Voluntari - Hermannstadt » Galeria gazdelor a salutat numirea lui Nicolae Dică + Banner afișat în tribune de ilfoveni

Reporterii GSP au surprins scenele tensionate de la porțile arenei Wembley » Ce s-a întâmplat la câteva minute după finala UCL

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring