FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - FCU CRAIOVA 2-1

Giovanni Costantino, tare pe poziție la interviuri: „Nu sunt Iisus Hristos!”

FCSB a învins-o pe FCU Craiova, scor 2-1, și își consolidează poziția de lider în Superligă. Giovanni Costantino, antrenorul grupării oltene, a cerut timp pentru a scoate echipa din subsolul clasamentului. +30   FOTO

Articol de - Publicat luni, 13 noiembrie 2023 00:33 / Actualizat luni, 13 noiembrie 2023 08:56

După protest, Peluza Nord i-a dezbrăcat pe jucătorii de la FCSB » Imagini de pe stadion
FCSB

Giovanni Costantino, după FCSB - FCU Craiova 2-1

„Am început de la 0-2, am primit doi pumni. Orice echipă fără spirit poate pierde cu trei, patru, cinci la zero în această situație. Dar noi nu suntem o astfel de formație. Am continuat să jucăm, dar nu am fost periculoși. Trebuie să șutăm, să pasăm, altfel e imposibil să marcăm. Nu sunt mulțumit! Am avut curajul să jucăm, am venit aici să câștigăm, dar nu am reușit.

Alte echipe vin să scoată un 0-0. Normal că nu sunt fericit. Ce presiune? Mereu am fost sub presiune, de la primul meci. Nu contează că am pierdut azi. Situația dificilă e dinainte să vin eu, nu pot face miracole în 3 săptămâni, nu sunt Iisus Hristos. Sigur, putem să ne îmbunătățim jocul.

Trebuie să se înțeleagă ei în teren, nu pot să le spun de pe bancă ce să facă la fiecare fază. Cum am primit golurile? Din penalty și direct din lovitură liberă! Ce să fac? Nu am luat gol din acțiune, e un pas înainte. Câte ocazii a mai avut FCSB? Vom putea să lucrăm în această pauză, vor reveni câțiva jucători”, a spus Giovanni Constantino, potrivit digisport.ro.

VIDEO CU FAZA. Florinel Coman, gol spectaculos din lovitură liberă în FCSB - FCU Craiova

5 idei după derby-ul Universitatea Craiova - Dinamo » Cum a fost surprins Burcă și scandarea ironică a suporterilor olteni

VIDEO S-a molipsit de la Papură?! A bătut-o pe Dinamo și a făcut o afirmație stranie după meci: „Sincer...”

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!