FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB, CAMPIOANA ROMÂNIEI

Cum a trăit Florinel Coman victoria istorică obținută de FCSB cu Farul: „Orice fază ţi se pare periculoasă când nu participi!”

Florinel Coman și Elias Charalambous / Foto: GSP.ro

Articol de - Publicat duminica, 28 aprilie 2024 07:39 / Actualizat duminica, 28 aprilie 2024 12:50

Florinel Coman a afirmat, sâmbătă seară, după ce FCSB a câştigat titlul, că a a avut încredere în colegii săi şi a simţit că va fi seara lor.

Golgheterul la zi al Superligii, cu 18 goluri, a recunoscut că a fost mai emoționat ca de obicei, pentru că a fost nevoit să privească meciul din tribune.

Florinel Coman și-a recunoscut emoțiile

Unde s-a mutat petrecerea campioanei FCSB, după miezul nopții » Reporterii GSP au surprins imagini de senzație
FCSB, campioana României

„Au fost multe emoţii. Chiar am avut emoţii din primul minut. Orice fază ţi se pare periculoasă când stai şi nu participi, dar eu aveam încredere în băieţi şi simţeam că va fi seara noastră şi că ne vom bucura împreună. Mă bucur de ce am realizat în această seară.

E după 9 ani de aşteptare acest titlu, dar până la urmă trebuie să sărbătorim şi vom vedea. Golul lui Băluţă a fost cel mai emoţionant, golul de 2-1”, a declarat Florinel Coman la finalul partidei cu Farul, conform digisport.ro.

Motivul absenței lui Florinel Coman

Florinel Coman nu a jucat în meciul cu Farul, care le-a adus bucureştenilor titlul, pentru a se reface după accidentarea suferită în meciul cu Sepsi (2-2), când a fost schimbat cu David Miculescu în minutul 19.

Cel mai probabil, Coman, aflat în lupta pentru titlul de golgheter cu Albion Rrahmani de la Rapid, va fi prezent pe teren în etapa viitoare, contra Universității Craiova. Florinel Coman a marcat 18 goluri în actuala stagiune, în timp ce kosovarul se află la o reușită în spate.

Un succes istoric pentru FCSB cu Farul

FCSB a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu 2-1 Farul Constanţa, în etapa a şaptea a play-off-ului Superligii, şi a câştigat matematic titlul de campioană. Precedentul titlu al bucureştenilor data din 2015.

În actualul sezon, cu trei etape înainte de final, FCSB are 49 de puncte, în timp ce Farul, locul doi, are 35.

VIDEO FCSB - FARUL 2-1. Florinel Coman, fericit după ce colegii săi au securizat campionatul: „Mă simt bine, mă simt campion”

Imagini din interiorul petrecerii de titlu » Manele, ironii, înjurături și scandări rasiste către Rapid: „Vine iarna până veniți voi! Am avut și vom avea mereu...”
FCSB, CAMPIOANA ROMÂNIEI
Au cucerit titlul, urmează scandalul » Ce mesaj a apărut pe contul oficial al celor de la FCSB, la câteva minute după meciul cu Farul

Nu se mai ascund » Fostul fotbalist al Rapidului se iubește cu mama unui titular din Superliga

Lovit în cap cu un recipient din aluminiu, Novak Djokovic nu a participat la conferința de presă și a avut nevoie de îngrijiri medicale » Ce a provocat incidentul