FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - FCSB

VIDEO Sepsi a cerut penalty în minutul 22 al meciului cu FCSB! Ce arată reluările

Sepsi Sf. Gheorghe a cerut penalty în minutul 23 al meciului cu FCSB, când Florin Tănase a atins mingea cu mâna în interiorul propriului careu.

Articol de GSP - Publicat duminica, 19 decembrie 2021 21:07 / Actualizat duminica, 19 decembrie 2021 21:17

Fanii celor de la Sepsi nu au agreat arbitrajul lui Adrian Cojocaru din prima jumătate de oră. Au protestat vehement în momentul în care „centralul” nu a observat că Florin Tănase l-a tras pe Cristian Bărbuț, la marginea careului de 16 metri. Decibelii au crescut din nou în minutul 22, când au cerut o lovitură de la 11 metri.

Imagini spectaculoase cu stadionul lui Sepsi înainte de meciul cu FCSB » S-au vândut toate biletele
SEPSI - FCSB

Sepsi a cerut penalty în meciul cu FCSB

O minge centrată de Achahbar din flancul drept a fost deviată de Nicolae Păun. Aflat la 6 metri de poartă, Florin Tănase a fost luat prin surprindere. Balonul a sărit din gazon direct în brațul lui stâng. Căpitanul celor de la FCSB nu a avut intenție, dar a blocat o eventuală reluare a lui Branislav Ninaj.

Sepsi a cerut penalty în minutul 22 al meciului cu FCSB! Ce arată reluările
Mingea sare în brațul lui Florin Tănase / FOTO: Captură @Digi Sport 1

Fundașul central slovac, aflat foarte aproape de fază, a cerut vehement lovitură de la 11 metri. Adrian Cojocaru nu a fost impresionat și a lăsat jocul să meargă. Arbitrul a avut un culoar ideal spre locul posibilei infracțiuni. Nu a fost mascat de niciun fotbalist.

VIDEO Ce spune Pompiliu Stoica despre băiatul său: „Visează fotbal. Sper să joace cât mai mult la FCSB”

VIDEO EXCLUSIV Fotbalistul pe care Becali îl vrea de la Sepsi prefațează meciul cu FCSB: „E ultima șansă!”

EXCLUSIV Peripeții pentru patronul lui Sepsi înainte de meciul cu FCSB » De ce va rata Dioszegi startul partidei

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!