FOTBAL  »  Superliga  »  FCU CRAIOVA

FCU Craiova, victorie în amicalul cu CSM Reșița: 5 goluri marcate în 44 de minute

Articol de - Publicat vineri, 08 septembrie 2023 19:26 / Actualizat vineri, 08 septembrie 2023 19:57

FCU Craiova a profitat de pauza competițională pentru a juca un amical, cu CSM Reșița (4-1).

După victoria cu Farul (4-0), elevii lui Dan Vasilică au înregistrat un nou meci în care au punctat de patru ori.

Nu doar Farul a încercat să îl atragă pe Rivaldo în conducere: „Era o discuție de marketing. Dar nu părea tentat de investiții atunci”
DINAMO

Oltenii au început în forță partida jucată la baza sportivă a echipei lui Adrian Mititelu. Iar în minutul 36 avea 4-0, grație golurilor marcate de Blănuță (11, 16), Jibril (14) și Negru (4-0). Scorul final a fost stabilit în minutul 44, de Drăghiceanu.

Echipa de start FCU Craiova: Gurău - Negru, Diamantis, Kvakic, Padula - Pop, Buta - Sidibe, Blidar, Ibrahim - Blănuță
Au mai intrat: Henriques, Albu, Mascarenhas, Chițu, Van Durmen, Mario Ilie, Iordache și Lacroix

Avem de învățat din astfel de jocuri. Am întâlnit o echipă cu jucători foarte buni. E diferență de valoare între noi și ei.

- Flavius Stoican, antrenor CSM Reșița

A fost un meci bun. Am pus la punct câteva aspecte. Acum mergem la București și sperăm să câștigăm cu Dinamo.

- Aurelian Chițu

Partida Dinamo - FCU Craiova se va disputa vineri, 15 septembrie, ora 21:30, pe Arena Națională.

Aurelian Chițu, „Jucătorul lunii august”! Cum s-a votat + Declarațiile mijlocașului: „Vreau să ajungem în play-off și cred că se poate!”
CEI MAI BUNI
Reacția lui Nicolae Stanciu când a aflat că România - Israel va fi sold out: „Trebuie să le oferim ceva! Până acum veneau mai mult pentru adversari, acum vin pentru noi”