FOTBAL  »  Superliga  »  FCU CRAIOVA - RAPID

FOTO Ce prostie! Ioniță II, eliminat după un fault comis la 70 de metri de propria poartă

Alex Ioniță II a fost eliminat în minutul 30 al meciului FCU Craiova - Rapid, la scorul de 0-0, după un fault stupid, comis la circa 70 de metri distanță de poarta lui Horațiu Moldovan.

Articol de GSP - Publicat sambata, 10 septembrie 2022 22:20 / Actualizat sambata, 10 septembrie 2022 22:25

Mățan a fost deposedat în marginea careului de Achim, iar mijlocașul oltenilor se pregătea să-i pună pe alb-albaștri pe contraatac. Numai că nu avea soluții, întrucât 8 colegi de-ai săi se aflau în spatele mingii.

Răducioiu, revoltat de bătăile de la Dinamo - Steaua: „O rușine! Nu mai putem asista la scenele astea de gherilă”
Dinamo - CSA Steaua 1-2

FCU Craiova - Rapid » Alex Ioniță, eliminat după o intrare cu talpa

Oricum, până să paseze, fostul jucător de la FCSB sau Dinamo a fost faultat din spate de Ioniță. Mijlocașul ofensiv în vârstă de 27 de ani al oaspeților s-a dus cu talpa direct pe gamba adversarului, fără să atingă mingea!

O intrare extrem de dură, din cauza căreia „centralul” Marian Barbu a fost chemat la margine să revadă fază de către Ovidiu Hațegan, arbitrul din cabina VAR.

Chiar dacă și-a recunoscut vina, playmakerul lui Mutu a văzut direct cartonașul roșu. Inițial, Barbu îi acordase doar „galben”.

FOTO Scene de neînțeles la Hermannstadt - Petrolul! A sărit la arbitru după ce echipa sa a dat gol » Colegii s-au chinuit să-l țină în frâu

Dan Petrescu se plânge din nou: „E exagerat ce se întâmplă!” » Ce spune despre Rădoi + pierdere importantă pentru CFR